Naujienų srautas

Kultūra2020.05.07 14:04

Kultūros taryba po dienos sustabdė kūrėjų paraiškas skirti kompensacijas dėl koronaviruso

Ignas Jačauskas, BNS 2020.05.07 14:04

Lietuvos kultūros taryba ketvirtadienį sustabdė savarankiškai dirbančių kūrėjų, nukentėjusių nuo koronaviruso sukeltos krizės, konkursą vienkartinėms išmokoms, kai trečiadienį paskelbusi apie šią galimybę per parą sulaukė daugiau nei 880 prašymų.

„Informuojame, jog sulaukus daugiau nei 880 prašymų, konkursas sustabdytas ir bus atliekama pateiktų prašymų administracinė patikra. Artimiausiu metu informuosime, ar dar turėsime galimybę priimti papildomus prašymus, ar jau formuosime vienkartinių išmokų gavėjų sąrašą“, – pranešė Kultūros taryba.

Taip pat informuojama, kad išmokos bus skiriamos „prašymų pateikimo pirmumo tvarka“, kol bus išnaudota visa numatyta 750 tūkst. eurų suma.

Vienkartinės išmokos skiriamos muzikantams, aktoriams ir kitų sričių kūrėjams, kurie iki karantino pradžios kovo 16-ąją dirbo pagal individualios veiklos pažymas ir dėl koronaviruso pandemijos prarado pajamas. Jiems numatytos vienkartinės 600, 1200 ir 1800 eurų išmokos.

Kultūros taryba planavo, kad paramą gaus apie 800 menininkų.

Kultūros ministerijos duomenimis, iš viso nuo COVID-19 nukentėjusiam kultūros sektoriui planuojama skrti 25 mln. eurų, dar per 43 mln. eurų bus skirta kultūros įstaigų atnaujinimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi