Kultūra

2020.05.06 18:56

Spektaklis, virtęs filmu – „Žaidimas baigtas“

LRT.lt2020.05.06 18:56

Gegužės 6 d. šalies ir tarptautinės publikos pamėgtas novatoriškas spektaklis „Žaidimas baigtas“ pirmą kartą pristatytas kino kalba.

Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ įkūrėjai Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė pristatė naują kūrybinį sprendimą – kartu su Lauryna Liepaite, Povilu Laurinaičiu ir Adu Gecevičiumi sukurtą vizualų šokio spektaklį „Žaidimas baigtas“.

Filmas:

Filmas „Žaidimas baigtas“

Savaitę laiko trukęs naujos spektaklio „Žaidimas baigtas“ versijos filmavimas buvo kupinas iššūkių, besikeičiančių gamtos sąlygų, nuovargio, tačiau bendra atlikėjų ir videomenininkų kūrybinė kelionė buvo įsimintina ir įdomi.

„Savo naują meninį darbą pristatome kitoje terpėje, bet stengiamės išlaikyti tą pačią spektaklio liniją. Visgi, montažo ir kameros pagalba mes galime leistis į didesnę fantaziją, todėl tam tikrais momentais sustiprinome spektaklio liniją“, – komentuoja A. Gudaitė.

„Tai nėra vien spektaklio, nufilmuoto teatro scenoje vaizdo įrašas, kuo mes labai džiaugiamės. Šio filmo dėka bus galima platesniame kontekste viešinti šokio meno sritį. Siūlyti šokio filmą kino festivaliams, taip pat nerti į meno sričių jungimo diskursą. Mus įkvepia užsienio kolegų poveikį turintys sprendimai ir veiksmai, skatiname save ir kitus šokėjus drąsiau žengti tokius žingsnius“, – teigia L. Žakevičius.

Spektaklio „Žaidimas baigtas“ kūrybinė komanda: Airida Gudaitė, Lauryna Liepaitė, Laurynas Žakevčius, Adas Gecevičius, Povilas Laurinaitis.

Filmo kūrybinė komanda: Dalius Kalinauskas, Antanas Skridaila, Airida Gudaitė, Laurynas Žakevčius, Adas Gecevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.