Kultūra

2015.10.23 14:52

Angliškos literatūros knygynas Vilniuje siūlo ir knygų nuomą

LRT.lt2015.10.23 14:52

Vasarą Vilniaus senamiestyje atsidarė pirmasis skaitytų angliškų knygų knygynas „FRENDO. Bookshop of ideas“. Knygynas išsiskiria tuo, kad siūlo nusipirkti arba išsinuomoti leidinių intelektualinėmis temomis: socialiniai mokslai, filosofija, psichologija, menas, verslas ir t.t., rašoma pranešime spaudai.

Knygynas skelbia, knygų prieinamumo faktorius yra ypač svarbi problema Lietuvoje. Vidutinė naujos humanitarinės ar akademinės knygos kaina Lietuvoje siekia 10–20 eurų. Kiek tokių sau gali leisti vidutines pajamas gaunantis lietuvis?

Čia dauguma knygų siūlomos už 5–6 eurus, o išsinuomoti jas dviem savaitėms galima už 2 eurus. Knygų nuoma yra užsienyje paplitęs, o Lietuvoje dar nelabai naudojamas metodas. Tai reiškia, kad bet kurią knygą, kuri kainuotų kad ir 40 eurų, svečiai gali perskaityti už kelis eurus.

Knygynas jau yra pardavęs virš 600 knygų. Čia taip pat priimami individualūs knygų užsakymai. Tai – paslauga, atverianti galimybes gauti bet kurią pasaulyje išleistą skaitytą knygą, dažnai du ar tris kartus pigiau nei nauja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.