Kultūra

2015.10.23 10:01

MMC muziejaus pastatą Vilniuje kurs pasaulinio garso architektas

ELTA2015.10.23 10:01

Modernaus meno centro (MMC) muziejaus pastatą Vilniuje kurs žymius ir išskirtinius projektus pasaulyje įgyvendinusio architekto Danielo Libeskindo studija „Studio Libeskind“. Viktoro ir Danguolės Butkų įkurtas Modernaus meno centras (MMC) susitarė, kad D. Libeskindo studija, bendradarbiaudama su Lietuvos architektų biuru „Do architects“ ir projektavimo bendrove „Baltic engineers“, kurs MMC muziejaus pastato projektą. 3000 kv. metrų dydžio muziejus vietoj buvusio „Lietuvos“ kino teatro turėtų iškilti 2019-ųjų pradžioje.

„Tai, kad „Studio Libeskind“ susidomėjo šiuo projektu, mums yra didelė garbė. D. Libeskindas yra vienas garsiausių architektų pasaulyje. Jo darbai yra ekspresyvūs ir inovatyvūs, juose jaučiama sąsaja tarp praeities ir ateities. Dėl to kuriant Pasaulio prekybos centro Manhetene memorialą buvo pasinaudota būtent Libeskindo idėja“, – sako V. Butkus.

Visuomenė su MMC muziejaus projektu bus supažindinta dar šiais metais – gruodžio mėnesį jo pristatyti atvyks pats D. Libeskindas.

MMC muziejuje bus eksponuojama V. ir D. Butkų surinkta Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio vaizduojamojo meno kolekcija, apimanti laikotarpį nuo 1960 metų iki šių dienų.

„Muziejaus pastato statyba nėra pati svarbiausia mūsų veikla. Mūsų misija – ne tik sukaupti ir išsaugoti meno vertybes, bet ir paskatinti visuomenę atrasti ir pažinti meną, skatinti juo džiaugtis ir didžiuotis. Esame įgyvendinę Literatų sienos, Vilniaus kalbančių skulptūrų projektus, leidžiame edukacinius leidinius, vykdome Lietuvos kultūros istorijos tyrinėjimus“, – teigia V. Butkus.

Planuojama MMC muziejaus techninį projektą parengti per ateinančius metus, o pastato statybos darbus pradėti 2017 m.

D. Libeskindas yra vienų ryškiausių kultūros objektų pasaulyje autorius. Net dešimt metų architektas skyrė Žydų muziejaus Berlyne projektui, jam buvo patikėta Denverio meno muziejaus (JAV), Didžiojo Kanalo teatro Dubline, Danijos žydų muziejaus Kopenhagoje kūrimo darbai.

MMC muziejus bus antrasis „Studio Libeskind“ darbas Lietuvoje. 2014 metais buvo pristatytas sporto ir sveikatingumo centro „Vilnius Beacon“ („Vilniaus švyturys“) Liepkalnio slidinėjimo kalne projektas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.