Naujienų srautas

Kultūra2015.10.22 17:24

Kaune bus pristatyta poeto ir režisieriaus Tarkovskių kūryba

BNS 2015.10.22 17:24

Kaune penktadienį prasidės ir visą savaitgalį vyks poeto Arsenijaus Tarkovskio ir režisieriaus Andrejaus Tarkovskio kūrybinio palikimo pristatymui skirtas renginys.  

„Esu labai laiminga, kad tai įvyko. Iki šiol niekas Maskvoje netiki, kad Kaune įmanomas toks kultūrinis renginys, kuris, manau, yra pasaulinio masto“, – kalbėjo organizatorė Irina Konstantinova.

Ji džiaugėsi, kad idėja buvo ypač šiltai sutikta tiek Kauno nacionaliniame dramos teatre, kur vyks renginiai, tiek Kauno miesto savivaldybėje, sutikusioje prisidėti prie renginio finansiškai.

Į renginį Kaune atvyko Arsenijaus ir Andrejaus Tarkovskių kolegos, filmų aktoriai, juos pažinoję ar kartu dirbę menininkai.

„Idėjos, kad šios dienos vyktų Kaune, priežastis – jaunimas, studentai. Kad jie susipažintų su Rusijos kultūra ir netapatintų jos su politika ir su tuo, su kuo kultūra nėra visiškai susijusi. Aš manau, kad labai daug jaunų žmonų dalyvaus mūsų renginiuose, pasikalbėjimuose“, – kalbėjo dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas.

Renginių metu bus rodomi Andrejaus Tarkovskio filmai, peržiūrose dalyvaus ir juose vaidinę aktoriai. Pasak Andrejaus Tarkovskio filme „Soliaris“ vaidinusios Natalijos Bondarčiuk, šis filmas jai „padovanojo visą pasaulį“.

Renginio metu taip pat bus skaitomos poeto Arsenijaus Tarkovskio eilės. Jas į lietuvių kalbą išvertusi poetė, Seimo narė Dalia Teišerskytė teigė, kad tai buvo itin sukus uždavinys.

„Man buvo šiek tiek lengviau nei kitam vertėjui, gal todėl, kad esu užaugusi Rusijoje ir žinau visas literatūrinės rusų kalbos smulkmenas“, – kalbėjo D. Teišerskytė.

Penktadienį bus atidaryta Andrejui Tarkovskiui skirta paroda, kurioje, pasak organizatorių, bus pristatyti ir reti, anksčiau mažai kur rodyti eksponatai.

Visi Dramos teatre vyksiantys renginiai nemokami, tačiau į dalį jų reikalinga registracija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi