Kultūra

2015.10.22 00:27

F. Chopino konkursą laimėjo fortepijono genijus iš Pietų Korėjos

Algirdas Acus, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.22 00:27

Lenkijoje paskelbti septynioliktojo tarptautinio Fryderyko F. Chopino jaunųjų fortepijono genijų konkurso nugalėtojai. Jiems sėkmė viename iš prestižiškiausių muzikos konkursų pasaulyje atvers duris į labiausiai vertinamas koncertų sales ir įrašų studijas. Geriausiu iš geriausių šiemet pripažintas muzikantas iš Pietų Korėjos – Seong Džing Čo.

Tačiau abu jaunieji genijai, laimėję antrą ir trečią vietas, iš Šiaurės Amerikos, pasak konkurso žiūri, sudėtingus F. Chopino kūrinius vis dėl to sugrojo truputį prasčiau už dvidešimt vienerių Seong Džin Čo iš Pietų Korėjos. Jam atiteko pirmoji vieta, atverianti kelią į labiausiai vertinamas koncertų sales, įrašų studijas. O taip pat pirmą vietą lydi aukso medalis ir trisdešimties tūkstančių eurų piniginis prizas.

„Klausiausi F. Chopino konkurso dalyvių 2005 m., kai man buvo vienuolika metų. [...] Nuo tada svajojau sudalyvauti F. Chopino konkurse ir dabar negaliu patikėti sėkme“, – sako konkurso nugalėtojas.

Seong Džin Čo tris savaites Varšuvoje trukusį konkursą įvertino kaip labai sunkų ir tik paskutinė pasirodymo dalis su Varšuvos Filharmonijos orkestru esą buvo ne tokia nervinga. Nugalėtojas sako, kad dėl įtampos neprisiminė savo pasirodymų ir norėdamas save įvertinti turėjo įrašus peržiūrėti socialiniuose tinkluose.

F. Chopino konkursą yra laimėję tokios legendos kaip Maurizio Pollini , Garrickas Ohlssonas ir Krystianas Zimermanas. Lenkų fortepijono genijui F. Chopinui paminėti skirtas konkursas Lenkijoje rengiamas kas penkmetį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.