Kultūra

2015.10.22 15:49

Pasaulinio garso choreografė S. Waltz: šokėja tapau atsitiktinai

LRT TELEVIZIJOS laida „Skambantys pasauliai“, LRT.lt2015.10.22 15:49

Modernaus šokio spektaklis „Kūnai“ po pasaulį keliauja jau penkiolika metų ir aplankė daugiau nei 30 šalių, o jo autorė Sasha Waltz tikina šokio pasaulyje atsidūrusi tik ldėl aimingo atsitiktinumo. 

Viena garsiausių XXI-ojo amžiaus choreografių S. Waltz teigia iš pradžių svajojusi tapti ne šokio meno profesionale, o studijuoti dailės akademijoje ir piešti.

„Buvau labai judrus vaikas, tad tėvai ieškojo vietos, kur galėčiau išsidūkti. Mūsų gatvėje kaip tik veikė šokių mokykla. Manau, kad tai – laimingas atsitiktinumas“, – apie domėjimosi šokio menu pradžią pasakojo S. Waltz.

Choreografė teigia, kad sukurtuose šokio spektakliuose ji nagrinėja tas temas, kurios vienaip ar kitaip siejasi su jos asmenine biografija. Žymiausias S. Waltz kūrinys „Kūnai“ – ne išimtis.

Daugybę miestų apkeliavęs spektaklis šiemet pirmą kartą parodytas Lietuvoje, o pati choreografė tikina jau kurį laiką planavusi atvykti į mūsų šalį.

„Seniai planavau atvykti į Lietuvą, nes vienas trupės šokėjas – Virgis Puodžiūnas – kilęs iš Lietuvos. Jis trupėje šoka jau 13 metų“, – pasakoja S. Waltz

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Skambantys pasauliai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.