Naujienų srautas

Kultūra2015.10.21 10:35

Prasidėjo dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš “

LRT.lt 2015.10.21 10:35

Vienam vakarui „atgimęs“ maestro Vytautas Kernagis, užburiančios žymiojo Andriaus Kulikausko melodijos ir gausybė puikių emocijų – taip vakar Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje atidarytas tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“, rašoma pranešime spaudai.

„Pradėti pagrindinę festivalio programą koncertu „2 Maestro“ – gana simboliška, būtent V. Kernagis laikomas jo pavadinimo  krikštatėviu. Džiugu, jog iš ekrano į mus besikreipusio maestro sugrįžimas kartu su A. Kulikausku buvo toks, kokio ir tikėjomės – jausmingas, jautrus, poetiškas. Tikimės, jog artėjantys festivalio koncertai ir toliau klausytojams kels pozityvių emocijų bei privers bent kelioms valandoms pabėgti nuo kasdienybės“, – sakė Vilniaus mokytojų namų direktorė Zita Žepnickienė.

Panašu, jog šiems lūkesčiams lemta išsipildyti – tryliktąjį kartą vykstantis festivalis šiemet žada tikrai išskirtinę programą.

Spalio 21 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks vienas įdomiausių, išskirtinių ir specialiai festivaliui rengtų koncertų – Vyganto bei prancūzo Laurent‘o Secco bendras muzikinis projektas „Mėnulio sodai“. Pritariant kameriniam orkestrui, skambės gražiausi žymių prancūzų Jacques‘o Brelio, Claude‘o Nougaro ir kitų atlikėjų kūriniai. Koncertą ves prancūzų aktorė Caroline Paliulis.

Ketvirtadienį, spalio 22 d., visus dainuojamosios poezijos mylėtojus kvies dar vienas specialiai festivaliui sukurtas intriguojantis muzikinis susitikimas: Šv. Kotrynos bažnyčios scenoje pirmąjį kartą susitiks vienas garsiausių Lietuvos aktorių, legendinių dainų autorių Kostas Smoriginas ir netikėtais amplua stebinantis poetas, dainius Domantas Razauskas. Jaukų kamerinį vakarą kartu kurs dainų autoriams įvairiausius pučiamuosius instrumentus valdantis charizmatiškasis Saulius Petreikis. Muzikantai tikina, jog specialiai festivaliui suburtas trio parengė išskirtinę programą, kuri publiką kvies pasinerti į subtilų, jaukų ir magišką dainos pasaulį – „Solo. Ir drauge...“.

Penktadienį, spalio 23 d., toje pačioje erdvėje vyks itin laukiamas pasirodymas „Atvirai tik jums“. Šįkart muzikinis susitikimas bus kitoniškas ne tik dėl skirtingo braižo, bet žavės ir tautų, kalbų įvairove – savo kūryba dalinsis tiek gausus būrys Lietuvos atlikėjų, tiek svečiai iš užsienio šalių. Tai – antrą kartą festivalyje pasirodysiantis prancūzų atlikėjas ir aktorius Laurent Secco, baltarusis Mihail Tselkovik su grupe „Lombard“, Victor Pashnyk iš Ukrainos, airis Peter Baxter ir Honza Jicha iš Čekijos.

Unikalų skambesį ir pozityvias emocijas kartu kurs „Raudonų vakarų“ autorė Ieva Narkutė, teatro ir kino aktorius Jokūbas Bareikis, „Baltos varnos“ ir grupė, roko muzikos grupės „Arbata“ vokalistas Andrius Zalieska-Zala ir draugai, grupė „Keturi vėjai“, dainų kūrėjas Vygandas Kazlauskas.

Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio metu, kuris šiemet aplankys ne tik sostinę, bet ir Širvintas, Gargždus, Veisiejus bei Rygą, žiūrovai taip pat išvys Vytauto V. Landsbergio programą vaikams „Kaip gera, kai man gera“. Renginį šį šeštadienį, spalio 24 d.,  uždarys nostalgiškasis „Senas geras dainos vynas“ su žymiausiais Lietuvos bardais: K. Smoriginu, Sauliumi Bareikiu, A. Kulikausku, Andriumi Kaniava, Neda Malūnavičiūte ir Olegu Ditkovskiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi