Naujienų srautas

Kultūra2015.10.19 16:43

Klaipėdoje – neįprasta jaunos dailininkės paroda

Klaipėdos galerija pristato jaunos, savo kūrybos kelią dar tik pradedančios dailininkės, Gražvydos Andrijauskaitės grafikos darbų parodą. Siekiant atverti lankytojams grafikos pasaulio pažinimą, anot galerijos vadovų, parodos metu jiems bus demonstruojama įvairi grafikos technika.  

Pirmojoje personalinėje parodoje dailininkė pristato apie 40 įvairaus dydžio grafikos lakštų ir keletą tapybos darbų. Kelerių pastarųjų metų kūryboje ryški menininkės braižo kaita – nuo tradicinės juodai baltos iki spalvotos grafikos. Jauna menininkė į didesnius filosofinius apmąstymus nelinkusi. Pagrindinis jos personažas – moteris, kurią apgaubia dekoratyviniais, puošybiniais elementais.

„Mėgstu visokias tokias smulkias detales, kurių iš pirmo žvilgsnio nesimato. Mano darbuose yra daugiasluoksniškumas, kad tiesiog reikia įsižiūrėti, tada kažkas išnyra“, – sako G. Andrijauskaitė.

Menininkė kuria įvairiomis grafikos technikomis, tačiau mėgstamiausia – ofortas, akvatina ir sausa adata. Jos leidžia išgauti skirtingus efektus, smulkiausias detales, ornamentus ir įvairiaspalvius tonus. Dailininkė sako, kad grafika – gana sudėtingas procesas. Parodose ji dažnai eksponuoja ir klišes. Tai – metalo lakštai, ant kurių pirmiausia ir gimsta kūrinys, o tik vėliau jis atspaudžiamas ant popieriaus.

„Parodos metu pasakosime žiūrovams, jeigu jiems bus įdomu, apie gausybę grafikos technikų. Manau, kad tai – dar nepažinta sritis meno. Nes tapybą tai lyg kaip ir supranta visi, o grafika turi gausybę technikų.Tai mūsų šitos parodos tikslas – atverti žmonėms pažinimą į grafikos pasaulį“, – sako Klaipėdos galerijos vadovė Violeta Jusionienė.

Susipažinti su jaunos dailininkės magišku grafikos darbų pasauliu bei įvairiomis atlikimo technikomis Klaipėdos galerijoje bus galima iki lapkričio pabaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi