Naujienų srautas

Kultūra2020.04.30 23:43

Kitokios parodos – menininkas sukūrė grupę, kurioje visi gali pristatyti savo kūrybą

Karantinas ir naujų galimybių laikas. Šiauliuose gyvenantis menininkas socialiniame tinkle įkūrė grupę, kurioje tikėjosi su bendraminčiais per karantiną pasidalyti kūryba. 11 tūkstančių sekėjų sulaukusi grupė ketvirtadienį tapo nauja platforma, kurioje savo darbus pristato Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys menininkai.

Beveik kiekvieną pavasarį ir rudenį, grafikas Eduardas Juchnevičius rengdavo parodą. Po menininko mirties kūrybą jau sūnus pristatė „Facebook“ grupėje Neatšaukti atidarymai. Kovo viduryje įkurtą grupę dabar stebi per 11 tūkstančių sekėjų. Ją įkūręs dizaineris, fotografas Vilmantas Dambrauskas teigia, kad ir pats nesitikėjo, jog grupė bus tokia populiari.

„Galvojau, kad bus maždaug kokie 15 autorių ir 200 žmonių auditorija, kurie tas parodas žiūrės, o kai tai pradėjo augti kaip sniego kamuolys. Aišku, kita vertus, tai yra labai džiugu“, – tikina grupės įkūrėjas.

V. Dambrausko prašymu, kiekvienas autorius savo kūrybą pristato trumpu vaizdo įrašu.

Prieš karantiną pats bedarbiu tapęs grupės įkūrėjas sako, kad dabar veiklos daugiau nei įprastai. Naktimis bendrauja su kūrėjais, gyvenančiais kitoje žemės rutulio pusėje, dieną – su Lietuvos menininkais. Profesionalūs kūrėjai savo darbus grupėje pristato nemokamai. Daugelis vardų – žinomi, kiti – retai matomi parodų salėse ar išvis nematyti Lietuvoje.

Panorama. Po sunkios ligos mirė pedagogas, vienas iš KTU gimnazijos įkūrėjų Bronislovas Burgis (su vertimu į gestų k.)

„Čia buvo parodytas toks tiesiog pavyzdinis meno pasaulio demokratiškumas, galimybė viename lygmenyje visiems bendrauti, vienas kitu stebėtis. Ir čia netinka tie didieji žaidimai, žvaigždžių įvairiausi pasipūtimai, tu čia negali dominuoti, o dominuoti galima būtent realiame pasaulyje, puikuotis savo ryšiais su kuratoriais, muziejais, menotyrininkais“, – tikina menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

V. Kinčinaičio teigimu, per karantiną socialiniuose tinkluose išryškėjo skirtumai tarp institucijų ir atskirų žmonių skelbiamo turinio patrauklumo. Išsiilgę bendravimo žmonės renkasi tuos, kurie kviečia atviro, paprasto pokalbio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi