Kultūra

2015.10.17 22:33

Klaipėdoje atskleistas stiklo grožis

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.17 22:33

Klaipėdos Parodų rūmuose atidaryta Indrės ir Remigijaus Kriukų stiklo paroda „Švytėjimas“. Įvairiomis stiklo formavimo technologijomis sukurti meno kūriniai atskleidžia stiklo grožį ir galimybes.

„Daugiau nei 30 metų žaidžiu su stiklu, bet jis man kasdien vis dar pateikia malonių siurprizų. Ir galvoji, kodėl taip yra, ir vis labiau lendi į tą stiklo masę – tai yra pati geriausia medžiaga išreikšti savo kūrybinę idėją“, – teigė menininkas Remigijus Kriukas.

Įgyvendindami kūrybinius sumanymus menininkai daug eksperimentuoja, stengdamiesi išnaudoti šios medžiagos galimybes – skaidrumą, iliuziją, optiškumą. Menininkai sako mėgstantys formuoti karštą stiklą, jį pūsti, lieti, tačiau mielai imasi ir šalto stiklo apdirbimo.

„Aš naudoju labai daug simbolikos, kad žmogus galėtų atpažinti tas labai paprastas formas. Manau, kad kasdienybėje daugelis tai mato ir atpažįsta“, – džiaugėsi menininkė Indrė Stulgaitė-Kriukienė.

Menininkai parodas rengia užsienyje, kur stiklo menas – labai populiarus, tačiau ir Lietuvoje stiklas, pasak jų, vis labiau mėgstamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.