Naujienų srautas

Kultūra2020.04.30 12:15

Ministerija: archyvų skaityklose bus galima lankytis ne ilgiau nei valandą

LRT.lt 2020.04.30 12:15

Siekiant užtikrinti saugų archyvų darbą karantino metu, lankytojų buvimo laikas archyvų skaityklose bus apribotas iki vienos valandos, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Tęsiant karantino švelninimą, nuo pirmadienio buvo leista atsidaryti bibliotekoms, muziejams ir archyvams, jeigu jie užtikrins reikalavimus infekcijos plitimo prevencijai.

Pabrėžiama, kad lankytojams šiose kultūros įstaigose turi būti užtikrinta galimybė saugiai įsigyti bilietus, primenama apie tinkamą rankų higieną ir dezinfekciją.

Taip pat turi būti užtikrinta, kad tarp lankytojų ir lankytojų grupių būtų ne mažesni nei 2 metrų atstumai, o vienam lankytojui skirtas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų plotas.

Į šias įstaigas turėtų būti įleidžiami tik apsaugines veido kaukes dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus šeimas.

Perduodant daiktus, pavyzdžiui, knygas ar dokumentus, turi būti vengiama tiesioginio kontakto – jie turėtų būti paliekami ant stalo ar lentynose. Bibliotekose neturėtų būti leidžiama naudotis kompiuteriais ar internetu, išduoti periodinių leidinių ar imti knygas iš atvirų fondų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi