Kultūra

2015.10.17 17:55

Vilniuje varžėsi jaunieji dizaineriai

Dvi dienas „Litexpo“ parodų rūmuose vykusioje Mados ir tekstilės parodoje vakar surengtas Jaunųjų dizainerių konkursas. Ten kolekcijas pristatė keturiolika dizainerių – Lietuvos aukštųjų ir profesinių mokyklų auklėtinių. Beje, per vienuolika metų šis konkursas tapo pradžia ir dabar gerai žinomiems Lietuvos dizaineriams.

„Tai kolekcija, kurią Įkvėpė mano aistra – banglenčių sportas“, – taip drabužių kolekciją UNDER pristato jaunoji dizainerė Kristina Gedrimaitė.

Drabužiai atspindi moters banglentininkės charakterį, vertybes ir gyvenimo būdą.

„Nepavadinčiau jos maištautoja, ji gal labiau – vertybių moteris, nes labai vertina laisvę. Jūra, saulė ir smėlis, tai ji tiesiog nu laisve trykštantis žmogus“, – savo kolekciją pristatė K. Gedrimaitė

Kolekcijoje naudojami kelių tipų audiniai – minkštas audinys simbolizuoja vėją, jūrą, tvirtas - banglenčių sportą. Drabužiams naudojamos banglenčių formos. Vilniaus kolegijos absolventė pastebi, kad vis labiau dizainerių stiliai panašėja.

Jaunųjų dizainerių konkurso organizatoriai sako, kad renginio tikslas paprastas – atrasti naujų talentų, būsimų Lietuvos kūrėjų. Per vienuolika metų konkursas buvo pradžia dabar žinomiems Lietuvos dizaineriams: Egidijui Rainiui, Kęstučiui Lekeckui, Deimantei Songailienei.

„Prasidėjo su mintimi, kad reikia kažką parodyti ir suaktyvinti patį studentą, suvienyti visas aukštąsias ir profesines mokyklas, ir, žinoma, apšviesti pačius moksleivius, kad ateitų, pamatytų, kas yra ta lengvoji pramonė“, – teigė konkurso organizatorius Darius Aukštikalnis.

Konkurso nugalėtoja tapo Kristina Gedrimaitė. Ji prieš paskelbiant rezultatus savo sėkme netikėjo.

„Aš net žadėjau susikrauti daiktus ir važiuoti namo, nes aš visiškai nesitikėjau. Pirmą kartą girdžiu, kad čia būna skiriamos ir vietos, ir apdovanojimai“, – sėkme netikėjo dizainerė K. Gedrimaitė.

Pirmos vietos laimėtojai Įteiktas skrydis dviem į pasirinktą Turkijos miestą. Antroji vieta skirta Vilniaus dailės akademijos absolventei Gertrūdai Ramonaitei, ji laimėjo siūvimo mašiną. Trečiąją vietą užėmė Vilniaus Dizaino kolegijos auklėtinė Justina Gvazdikaitė. Devynių Lietuvos aukštųjų ir profesinių mokyklų jaunieji dizaineriai konkurse pristatė 14 kolekcijų, iš viso 90 modelių.

Kolekcijas gali išvysti LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.