Kultūra

2020.04.29 23:35

Didžiuosius miestus sujungė šokio grandinė

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.29 23:35

Švęsdami tarptautinę šokio dieną, Lietuvos šokėjai sujungė tris pagrindinius šiuolaikinio šokio miestus – Vilnių, Kauną ir Klaipėdą – ir surengė akciją „Šokis – tai bendruomenė“.

„Šokis – tai bendruomenė“ – tokiu šūkiu tarptautinę šokio dieną kvietė švęsti Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacija, nutiesdama šokio grandinę jungiančią tris pagrindinius šokio miestus Klaipėdą, Vilnių ir Kauną.

Gyva judesio grandinė: švęsdami Tarptautinę šokio dieną, Lietuvos šokėjai sujungė Vilnių, Kauną ir Klaipėdą

Vilniuje, Katedros aikštėje, laikydamiesi saugaus atstumo, reikalaujamo per karantiną, 10 šokėjų ir choreografų surengė keliolikos minučių judesio improvizaciją.

„Šokio bendruomenė nuo pat karantino pradžios buvo aktyvi socialinėse medijose, dalinosi savo kultūriniu turiniu ir dalinasi toliau, kadangi šokis Lietuvoje nesikoncentruoja tik sostinėje. Kaune turime labai aktyvią šokio bendruomenę, Klaipėdoje, dėl to gimė idėja neužsidaryti viename mieste, pabandyti padaryti šokio grandinę“, – pasakoja Šiuolaikinio šokio asociacijos pirmininkė Agnietė Lisičkinaitė.

Klaipėdoje, priešais kultūros fabriką „Šeiko“ šokio teatras rodė spektaklio „Pareiškiu – Brandir“ ištrauką, o Kauno rajone, Ežerėlyje, į solo pasirodymą kvietė šokėjas ir choreografas Marius Pinigis.

M. PinIgis ir Agnija Šeiko šią dieną įvertinti apdovanojimais. Šiuolaikinio šokio asociacija septintą kartą skyrė prizus metų įsimintiniausiems šokio kūrėjams. Šiemet įsimintiniausiu šokėju tapo M. Pinigis, žinomas iš šokio teatrų „Aura“, „Šeiko“, „Dansema“ bei savo įkurtos trupės „NuepIko“ spektaklių.

O įsimintiniausia choreografe išrikta A. Šeiko, ji įvertinta už visų Klaipėdos erdvių – aikščių, bažnyčių, autobusų – pripildymą šiuolaikiniu šokiu. Agnijai taip pat atiteko šokio informacijos centro teikiama šokio kritikės Vitos Mozuraitės premija.

Abu kūrėjai šiemet nominuoti ir Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui, vis dar laukiama, kada bus leista juos įteikti.