Naujienų srautas

Kultūra2020.04.29 20:56

Aerokinas atidarytas: pirmieji „skrydžiai“ – į Los Andželą pas „Oskarų“ laureatus

fotogalerija

Trečiadienį įvyko kviestinis seansų ciklo „AEROKINAS – kelionė prasideda“ atidarymas, o ketvirtadienį, balandžio 30 dieną, įvyks atidarymas plačiajai visuomenei. „Lietuvos sienų keisti neprireikė, bet oro uostas – lyg atskira respublika“, – LRT.lt kalbėjo festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

„Mes visuomet ieškome kūrybiškų kelių, kaip padovanoti naujas patirtis žiūrovams. Tarėmės su kino lokacijų skautais – kokia būtų unikalias patirtis suteikianti ir daug iššūkių turinti vieta“, – LRT.lt teigė A. Ramaška.

„Tai turbūt vienintelis šansas atsidurti ten, kur kitu atveju nepakliūtumei. Iš esmės nepalankios aplinkybės atvėrė įdomios patirties galimybę“, – pastebi A. Ramaška.

Pašnekovas tvirtina, jog jam nėra žinoma analogiškų – ne šalia, o pačiame oro uoste įrengtų – kino salių pavyzdžių. Filmai bus rodomi ekrane, kurio aukštis atitinka penkiaaukštį namą. Tokio dydžio ir vaizdo kokybės ekranas, pasak organizatorių, Baltijos šalyse lig šiol dar nebuvo pastatytas.

Balandžio 29 ir 30 dienomis festivalis atidaromas kultinio filmo „Parazitas“ nespalvotos versijos premjeromis.

A. Ramaška pripažįsta: „Užtrukome labai ilgai, kol pavyko suderinti sąlygas ir techniškai įgyvendinti idėją, per tą laiką ir kiti autokinai pradėjo veikti. Vos ne Lietuvos sienos ribas reikėjo keisti ir užtikrinti saugumą“. „Visuomet norime kūrybiškų ir kokybiškų rezultatų, neiname lengviausiu keliu“, – LRT.lt teigė pašnekovas.

„Oro uostas yra atskira respublika Lietuvos Respublikoje su savo tvarka ir taisyklėmis. Ten dirba fantastiški žmonės“, – tvirtino A. Ramaška. Pašnekovas pasakojo, jog oro uostas laikosi tokios tradicijos: ugniagesiai pasitinka, išlydi naujas avialinijas, pilotus, kurie išeina į pensiją. Atidarymo metu ugniagesių sukurta vandens arka simboliškai primena šią tradiciją ir išreiškia palaikymą karantino metu sunkumus išgyvenantiems aviacijos atstovams.

Pirmoji „skrydžio“ kryptis – Los Andželas, kur vyksta „Oskarų“ apdovanojimai. Tad gegužės 1–3 dienomis „Aerokino“ dieniniuose ir vakariniuose seansuose bus rodomi „Oskarais“ apdovanoti ar jiems nominuoti filmai.

Antradienį, testuojant ekraną, organizatoriai išvydo besileidžiantį lėktuvą. Tad kai kurių žiūrovų patirtis sustiprins fone kylantys ar besileidžiantys lėktuvai.

„Gauname labai daug užsienio naujienų agentūrų ir žiniasklaidos klausimų. Labai malonu būti pavyzdžiu, įkvėpti ir užsienio kolegas, būti pastebėtiems ir tarptautiniu mastu“, – LRT.lt kalbėjo A. Ramaška.

Vasarą planuojama projektą „Aerokinas“ perkelti ir į kitų didžiųjų miestų bei kurortinių miestelių oro uostus ir aerodromus. „Kalbamės ir su kitais Lietuvos oro uostais. Reikia prisitaikyti prie sparčiai kintančių sąlygų. Tikimės, kad Vilnius nebus paskutinė stotelė“, – teigė A. Ramaška.

Saugaus „skrydžio“ taisyklės:

Viso seanso metu žiūrovų bus prašoma neišlipti iš savo automobilių, bilietais prekiaujama tik internete. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos sušvelnintus reikalavimus, renginio metu bus leidžiama atsidaryti automobilių langus, tačiau privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Bus būtina laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo tarp automobilių.

Į vakarinius seansus bus įleidžiami tik automobiliai, kuriuose ne daugiau nei du žmonės. Dieniniuose seansuose galės dalyvauti automobiliai ir su daugiau nei dviem keleiviais, tačiau jie visi turės būti šeimos nariai.

Seansuose nerekomenduojama dalyvauti žmonėms, kurie priklauso rizikos grupei, serga lėtinėmis ligomis. Renginiuose negalės dalyvauti tie, kam pasireiškė ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Kiekvienas žiūrovas taip pat privalės laikytis įprastų asmens higienos reikalavimų. Rūpinantis gamta, žiūrovai bus raginami seansų metu išjungti mašinų žibintus ir variklius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi