Kultūra

2015.10.16 17:33

Paminėtas garsios operos solistės 90-metis

Audra Avižiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.16 17:33

Žinoma šalies operos solistė Irena Jasiūnaitė švenčia devyniasdešimetį. Pasveikinti scenos primadonos susirinko ne tik gerbėjai, bet ir scenos kolegos, buvę mokiniai. Šia proga išleista ir operos solistės atsiminimų knyga.

Karmen I. Jasiūnaitė suvaidino 100 kartų. Dainininkė sako, kad opera buvo ir yra didžioji jos gyvenimo meilė, įkvėpusi ant scenos praleisti beveik keturis dešimtmečius.

 „Aš buvau tokia pilna užsidegimo, ryžto. Didelio ryžto. Visąlaik tas ryžtas man padėdavo pasiektI visko, ką užsibrėžiau. Galiu viską mesti, atsisakyti brangiausių dalykų, kad įvykdyti Tai, ką užsibrėžiau. Kai gaudavau vaidmenį, stengiausi jį padaryti kuo geriausiai, kad nebūčiau prastesnė už kitas savo partneres“, – sakė I. Jasiūnaitė.

Amneris „Aidoje“, Marta „Slėnyje“, Flora „Traviatoje“ – tai tik dalis vaidmenų, kuriuos sukūrė mecosopranas. I. Jasiūnaitė dainuodavo ir lietuviškose operose. Tačiau, pasak pačios dainininkės, širdžiai artimiausia išliko Karmen. Viename iš savo dienoraščių operos solistė rašė: „Jei, padainavus „Karmen“ spektaklį, niekas tavęs salėje neįsimyli, vadinasi, dainavai blogai.“

„Karmen man suteikė nepaprastai didelio džiaugsmo. Jos aistra, užsidegimas, kada ji vilioja, kada įsimyli“, – sakė operos solistė.

Pasveikinti primadonos atvyko ir buvę jos mokiniai, ir scenos partneriai.

„Man teko garbė nuo 1979 metų būti scenoje, dainuoti kartu. Todėl šiandien didelis džiaugsmas matyt ją tokią žvalią, stiprią moterį. Džiaugtis su ja, palinkėti jai daug metų, džiaugtis, kad mes turim tokį puikų dainininką ir tokią mokytoją“, – sakė operos solistas Vladimiras Prudnikovas.

Jubiliejaus proga pristatyta ir operos solistės kraštiečio Petro Blaževičiaus knyga „Operos ir meilės glėbyje“, kurioje ištraukos iš Irenos Jasiūnaitės dienoraščių nuo pat 1944-ųjų, nuotraukos, pokalbiai.

„Jos gyvenimas yra toks, kad apie jį galima klausytis, kaip klausaisi legendos. Ne tik kaip apie operos solistę – Kaip apie operos solistę mes nemažai apie ją žinome. Bet ir kaip ir apie žmogų, apie moterį, apie kurią kadaise Vilnius daug kalbėjo, kurią sekė“, – sakė P. Blaževičius.

Dainininkė sako, kad operos solisto profesija – labai sudėtinga, tačiau tuoj pat pripažįsta, kad muzika jai – eliksyras, pažadinantis norą gyventi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.