Naujienų srautas

Kultūra2020.04.27 11:16

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka jau veikia: išduodamos knygos, paruoštos darbo vietos skaitytojams

Pirmadienį Vyriausybės spaudos konferencijoje Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos gen. direktorius Renaldas Gudauskas kalbėjo: „Atsiversime maksimaliai, tik nebus atvertos skaityklos, nebus galima naudotis bibliotekos kompiuteriais.“

„Esame pasirengę atsiverti lankytojams, visuomenei ir dirbti pagal keliamus reikalavimus“, – teigė R. Gudauskas. Pagrindinė paslauga – knygų išdavimas. Taip pat biblioteka turi galimybę priimti iki 40–50 žmonių – tokiam kiekiui skaitytojų parengtos darbo vietos. 90 proc. Nacionalinės bibliotekos darbuotojų dirba nuotoliniu būdu.

Nacionalinės bibliotekos vadovas priminė, kad praeitų metų pabaigoje atliktame tyrime bibliotekos vertinimo vidurkis buvo 9,5 iš 10. Apklausos rezultatai rodė palankią nuomonę rodė didelį pasitenkinimą ir lojalumą.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka dirba pirmadieniais–penktadieniais 10–19 valandomis, o šeštadienį ir sekmadienį: nuo 10–18 valandomis.

Visas bibliotekų sektorius bus aktyvesnis nuo kitos savaitės, bet knygas išduoda dauguma bibliotekų jau šią savaitę.

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su kitomis bibliotekomis ir Robotikos mokykla 3D spausdintuvais pagamino virš 7 tūkst. apsauginių skydelių.

Bibliotekos buvo pasirengusios ir teikti kompiuterius, 35 tūkst. Lietuvos vaikų neturėjo galimybių naudotis nuotoliniu darbu. Praėjusios savaitės pabaigoje paaiškėjo, kad vaikai jau aprūpinti ir reikalingos tik Zarasų savivaldybės bibliotekų infrastuktūros paslaugos.

Kvietkauskas: už saugumą atsakingos pačios kultūros įstaigos, ministerija padės patarimais
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi