Naujienų srautas

Kultūra2020.04.27 10:07

Kvietkauskas apie atsidarančias kultūros įstaigas: už saugumą atsakingos jos pačios, ministerija padės patarimais

Pirmadienį vykusioje Vyriausybės spaudos konferencijoje kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas priminė, jog nuo balandžio 27 dienos gali pradėti veikti kai kurios kultūros įstaigos: muziejai, bibliotekos, archyvai. M. Kvietkauskas priminė, kokie reikalavimai yra keliami atsidarančioms institucijoms. „Kai kurios įstaigos jau buvo pasirengusios, kai kurioms dar reikia kelių dienų pasiruošti“, – teigė M. Kvietkauskas.

„Mes pateikėme detalias rekomendacijas ir jų įgyvendinimą prižiūrės Kultūros ministerija, o pačios įstaigos yra įpareigotos laikytis reikalavimų“, – kalbėjo kultūros ministras.

M. Kvietkauskas pabrėžė, kad už nurodymų laikymąsi atsakingi įstaigų vadovai, administracija, o Kultūros ministerija besikreipiantiems padės patarimais. Pati Kultūros ministerija konsultuojasi su Sveikatos apsaugos ministerijos specialistais.

„Praėjusią savaitę tuo domėjomės ir kai kurios įstaigos jau buvo pasirengusios, kaip, pavyzdžiui, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, kai kurioms dar reikia kelių dienų pasiruošti“, – teigė M. Kvietkauskas.

Nacionalinė biblioteka veikti pradeda jau nuo pirmadienio, kai kurios kitos bibliotekos taip pat jau išduoda knygas.

Klausimas dėl paramos žiniasklaidai turėtų būti sprendžiamas šią savaitę.

Pasak M. Kvietkausko, apie 300 meno kūrėjų prašymų apmokėti prastovas jau patenkinti – tai sudaro apie 540 tūkst. eurų. „Kitos programos Kultūros taryboje turi startuoti šią savaitę. 600 tūkst. eurų skirstomi, vertinant paraiškas dėl individualių stipendijų. Nauji konkursai bus skelbiami artimiausiu metu“, – kalbėjo M. Kvietkauskas.

M. Kvietkauskas priminė kultūros įstaigoms keliamus reikalavimus:

Lankantis šiose įstaigose turi būti užtikrinta, kad lankytojai eilėse prie kasų ar kitų bilietų pardavimo vietų laikytųsi bent dviejų metrų atstumo arba galėtų bilietus įsigyti internetu, turi būti skatinami už bilietus ar kitas prekes ir paslaugas atsiskaityti ne grynaisiais pinigais. Taip pat į muziejus, bibliotekas ir archyvus turėtų būti įleidžiami tik apsaugines veido kaukes dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.

Įstaigos turėtų pasirūpinti, kad lankytojai turėtų sąlygas tinkamai rankų higienai ir dezinfekcijai, prie įėjimo į lankomą objektą turi būti pateikiama informaciją apie asmens higienos laikymosi būtinybę, taip pat užtikrinti, kad tarp lankytojų ir lankytojų grupių būtų ne mažesni nei 2 metrų atstumai, o vienam lankytojui skirti ne mažesnį nei 10 kvadratinių metrų plotą.

Šiose įstaigose darbuotojai gali vykdyti savo pareigas tik būdami sveiki, atvykus į darbą jiems turėtų būti matuojama kūno temperatūra. Darbo metu jie turi vengti tiesioginio kontakto tarpusavyje ir su lankytojais, turėti asmens apsaugos priemones ir laikytis asmens higienos taisyklių.

Perduodant daiktus, pavyzdžiui, knygas ar dokumentus, turi būti vengiama tiesioginio kontakto – jie turėtų būti paliekami ant stalo ar lentynose. Bibliotekos neturėtų būti leidžiama naudotis kompiuteriais ar internetu, išduoti periodinių leidinių ar imti knygas iš atvirų fondų.

Audiogidams turėtų būti naudojamos vienkartinės arba lankytojo asmeninės ausinės, o dažnai liečiami įrenginiai ir priemonės, pavyzdžiui, 3D akiniai, planšetės, kompiuteriai, audiogidai ir kt., turėtų būti nuvalomi ir dezinfekuojami po kiekvieno lankytojo panaudojimo. Nedezinfekuojamus įrenginius ir priemones naudoti draudžiama.

Aplinkos valymas ir dezinfekcija turi būtų atliekami vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtomis dezinfekcijos rekomendacijomis.

Kvietkauskas: už saugumą atsakingos pačios kultūros įstaigos, ministerija padės patarimais
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi