Kultūra

2020.04.23 11:33

Minima Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena: paskelbti geriausi praėjusių metų bibliotekininkai

LRT.lt2020.04.23 11:33

Šiandien, minint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, startavo jau 20-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Nors tradiciškai ji pradedama iškilmėmis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, šiemet jos virtualios, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, virtualiai sveikindamas šalies bibliotekininkų bendruomenę, teigė, kad šiemet ši savaitė išskirtinė ne tik todėl, kad rengiama jau 20-ą kartą, bet ir dėl to, kad pirmą kartą vyksta nuotoliniu būdu.

„Tačiau šis metas kaip tik yra tas, kuris dar kartą padeda suvokti knygos vertę mūsų gyvenimui. Knyga žmonėms tebėra būtinas poreikis tam, kad jie galėtų ištverti išbandymų laiką. Vadinasi, bibliotekų veikla ir bibliotekininkų darbas yra pamatinis, atliepiantis būtiną žmogaus poreikį knygos teikiamam dvasiniam penui. Tai kaip tik ir galima dar geriau suvokti šiuo metu“, – kalbėjo ministras M. Kvietkauskas. Jis paskelbė geriausius praėjusių metų bibliotekininkus.

2019 metų geriausio bibliotekininko vardas suteiktas Pasvalio rajono Vaškų Vandos Zaborskaitės bibliotekos vyriausiajai bibliotekininkei Aldonai Oniūnienei už aukštą kultūrinių ir švietėjiškų renginių lygį, teigiamo požiūrio į skaitymo vertę ir kultūrą formavimą, profesorės Vandos Zaborskaitės atminimo ir jos nuopelnų Lietuvos kultūrai įprasminimą, Vaškų krašto istorijos puoselėjimą, glaudų bendradarbiavimą su Vaškų miestelio bendruomene ir draugystės ryšius su kraštiečiais.

2019 metų geriausio bibliotekos vadovo vardą pelnė Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė už indėlį kuriant ir stiprinant modernią daugiafunkcę ir naujų bendrysčių biblioteką, šiuolaikinių technologinių paslaugų šeimoms kūrimo ir tobulinimo iniciatyvas, Zarasų krašto bendruomenės telkimą bendroms literatūrinėms ir kultūrinėms veikloms, aktyvų dalyvavimą Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos veikloje.

Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos rinkodaros vadybininkė Julija Glosaitė įvertinta 2019 metų geriausiu jaunojo bibliotekininko vardu už iniciatyvumą ir profesionalumą tobulinant bibliotekos teikiamas paslaugas, populiarinant skaitymą, vykdant projektinę veiklą, skleidžiant gerąją bibliotekos veiklos patirtį Lietuvoje ir užsienyje.
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios tema „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“, vyks balandžio 23–29 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.