Kultūra

2020.04.21 14:41

Renginius stebintiesiems iš automobilių – mažiau suvaržymų

LRT.lt 2020.04.21 14:41

Šiek tiek švelninami reikalavimai į renginius atvirose erdvėse automobiliais atvykusiems dalyviams. Jiems renginio metu leidžiama atsidaryti langus, tačiau privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Taip pat būtinas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp automobilių.

Šie pakeitimai buvo priimti atsižvelgus į tai, kad dalyviams būtų patogiau renginius stebėti iš automobilių.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad renginių metu atvirose vietose visiems dalyviams griežtai draudžiama išlipti iš automobilių. Reginių metu automobiliuose gali būti tik po du žmones, išskyrus šeimos narius bei artimus giminaičius. Bilietais į tokius renginius gali būti prekiaujama tik internetu.

Prieš renginį jo organizatoriai turi informuoti dalyvius, kad renginyje nerekomenduojama dalyvauti žmonėms, kurie vyresni nei 60 metų ar serga lėtinėmis ligomis.

Taip pat negali dalyvauti tie žmonės, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai (karščiavimas, kosulys, dusulys). Apie tai organizatoriai turi paskelbti internete. Dalyviai turi būti informuoti apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.). Ši informacija turi būti paskelbta prie įvažiavimo į renginį ir internete.