Naujienų srautas

Kultūra2020.04.21 12:35

Žiūrėti filmus iš automobilių galės ir kauniečiai

Birutė Mačienė, ELTA 2020.04.21 12:35

Savaitei baigiantis, penktadienį, šalia Kauno „Žalgirio“ arenos sumontuotame didžiajame kino ekrane bus parodytas pirmasis filmas žiūrovams, sėdintiems automobiliuose.

Vilniuje prasidėjęs „ŽMONĖS Cinema drive-in“ projektas plečiamas į kitus miestus, tad kinu iš automobilio galės mėgautis ir kauniečiai.

„Vilniuje įsitikinome, jog įmanoma užtikrinti renginio saugumą, todėl nutarėme galimybę pasidžiaugti kinu suteikti ir kitų miestų gyventojams. Džiaugiamės, kad „Žalgirio“ arena parodė didelę iniciatyvą jungtis prie mūsų projekto, ir kauniečiai jau šį penktadienį galės mėgautis išsiilgtu kinu“, – sako „ŽMONĖS Cinema drive-in“ iniciatorius Tomas Balžekas.

Kaip ir Vilniuje, Kaune rengiamuose „ŽMONĖS Cinema drive-in“ seansuose filmus žiūrėti bus galima tik iš automobilio. Iš jo negalima išlipti ar praverti lango. Viename automobilyje negalės būti daugiau nei du žmonės. Kol kas išimtis netaikoma net ir šeimos nariams.

„Užsitęsęs karantino laikotarpis daugeliui suteikė progą paimti į rankas knygą, daugiau laiko praleisti su namiškiais. Vis dėlto žmonės pasiilgo ir pramogų. Kol kas jos vis dar labai ribotos, tad lauko kinas Kaune, tikiu, bus ta saugi ir prieinama atrakcija šių dienų sąlygomis. Pastaruoju metu dramos mūsų kasdienybėje jau tikrai pakanka, tad tegul ji keliasi į kino ekranus ir ten pasilieka“, – sako Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Miesto savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad siekiant išvengti kontakto galimybės, bilietu svarbu pasirūpinti iš anksto, – renginio vietoje bilietais prekiaujama nebus. Taip pat į seansą nerekomenduojama vykti rizikos grupėms priklausantiems asmenims. Visi atvykusieji privalo laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

Žiūrovų laukia pozityvūs ir jau spėti pamilti filmai. Sezoną Kaune simboliškai pradės įkvepiantis Mariaus Markevičiaus dokumentinis filmas „Kita svajonių komanda“, pasakojantis apie 1992 metų olimpines žaidynes Barselonoje, kuriose nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė pirmą kartą žaidė už nepriklausomą Lietuvą.

Kaune, kaip ir Vilniuje, „ŽMONĖS Cinema drive-in“ seansai vyks visą vasarą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi