Kultūra

2020.04.21 09:59

Edgaras Montvidas su Modesto Pitrėno diriguojamu simfoniniu orkestru: koncertas įvyks

LRT.lt2020.04.21 09:59

Lietuvos nacionalinė filharmonija viltingai ruošiasi sugrįžimui į pasiilgtą koncertinį ritmą ir turi gerų naujienų. Dalis šį pavasarį dėl karantino neįvykusių koncertų jau perkelti į kitą sezoną, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Be jau anksčiau skelbtųjų koncertų, pavyko perkelti ir itin lauktą simfoninės muzikos šventę – vokalisto Edgaro Montvido su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) rengiamą programą „Simfoninė poema“.

Gegužės 16-ąją žadėtas orkestro muzikos koncertų sezono pabaigos ir Edgaro Montvido kūrybinės veiklos 20-mečio koncertas keliamas į spalio 24-ąją. Anksčiau įsigyti bilietai lieka galioti.

„Šis Nacionalinio simfoninio orkestro koncertas į spalio mėnesį perkeltas neatsitiktinai. Taip sutapo, kad būtent tuo metu mūsų simfoninis orkestras turėjo vykti gastrolių į Aziją. Dėl visiškai neaiškios situacijos sveikatos, logistikos, renginių lankomumo ir finansų srityse, ilgai planuotus LNSO koncertus Indijoje ir Kinijoje, deja, turėjome atšaukti. Viliamės, kad vietoj to orkestras galės mūsų šalies klausytojus nudžiuginti ne tik pasirodymais Nacionalinės filharmonijos salėje, bet ir koncertais kituose Lietuvos miestuose“, – sako Filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Pasak Filharmonijos vadovės, spalio mėnesį jau yra suplanuotas simfoninio orkestro pasirodymas Molėtų kultūros centre, koncertas su E. Montvidu Kauno filharmonijoje, numatytas LNSO dalyvavimas NIKO 15-ojo sezono atidarymo koncerte. Neprarandama vilties perkelti ir dar vieną pavasarį neįvykusį LNSO koncertą – kovo 14-ąją su smuikininku Sergejumi Krylovu rengtą programą „Nuo Bacho iki Glasso“. Galima šio koncerto data dar derinama su atlikėjais.

„O štai jau paskelbtas spalio 24-ąją vyksiantis koncertas – tikra muzikinė šventė patiems išrankiausiems klausytojams, nes scenoje su LNSO muzikuos Londone reziduojantis, pasaulines operos teatrų scenas pakerėjęs lietuvių tenoras Edgaras Montvidas. Džiaugiamės, kad tuokart pavyko šią šventę išsaugoti“, – sako R. Prusevičienė.

Su LNSO ir M. Pitrėnu rengiamam savo kūrybinės veiklos proginiam vakarui E. Montvidas yra numatęs prancūzų muziką – tai Ernesto Chaussono dainų ciklas „Meilės ir jūros poema“. Šis kūrinys išsiskiria savo poetiškumu, regis, ne tik žodžiuose, bet ir garsų sąskambiuose išnyra menininką įkvėpę vaizdiniai – subtiliosios alyvos, jūros ir dangaus žydrynė, vėjo plaikstomi krentantys lapai ar mėnesiena, žiedų aromato pritvinkęs oras. Tai simbolistinė kompozicija – garsinėmis ir gamtos vaizdų asociacijomis Chaussonas perteikia žmogaus pasaulį, jo jausmus ir išgyvenimus.

Greta subtilios Chaussono muzikos koncerte turėtų nuskambėti kito prancūzų autoriaus Cesaro Francko monumentali simfoninė drobė, Simfonija d-moll, kupina dramatizmo ir konfliktų.

Belaukiant meto, kai visi galėsime mėgautis koncertuose gyvai atliekama simfonine muzika, kviečiame užsukti į Filharmonijos skaitmeninę koncertų salę nationalphilharmonic.tv. Čia rasite aukščiausios kokybės koncertinių įrašų. O informacija apie 79-ojo sezono koncertų būklę – jų atšaukimą ar perkėlimą – nuolat naujinama svetainėje filharmonija.lt. Čia užsukę galite pasitikrinti, ar jūsų turimi konkretaus koncerto bilietai galios kitą sezoną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.