Kultūra

2015.10.14 09:21

Prestižinė „Booker“ premija – B. Marley įkvėptai knygai

DELFI.lt2015.10.14 09:21

Rašytojas Marlonas Jamesas tapo pirmuoju kūrėju iš Jamaikos, kuriam antradienį skirta prestižinė „Booker“ premija. Rašytojas įvertintas už romaną „A Brief History of Seven Killings“, kurią įkvėpė pasikėsinimas į regio muzikos žvaigždę Bobą Marley.

Anot M. Jameso, jis labai tikisi, kad tai ne pirmasis kartas, kai šia premija įvertinti rašytojai iš Karibų regiono, skelbia „Reuters“.

686 puslapių romanas, išsiskiriantis autentiška ir gyva kalba, pasakoja istoriją apie nuo kokaino priklausomų geto vaikėzų gaują, ginkluotą automatiniais šautuvais, kurie bandė, tačiau nesugebėjo 1976 metais Kingstone prieš taikai skirtą koncertą nužudyti B. Marley.

„Jamaikos literatūros tradicija itin turtinga. Tapti pirmuoju taip įvertintu, su niekuo nesulyginamas jausmas, tačiau labai tikiuosi, kad nebūsiu paskutinis“, – teigia 44 metų rašytojas.

„Čia vyksta labai drąsūs kūrybiniai procesai. Viliuosi, kad mano laimėjimas padės atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta Jamaikoje ir Karibuose“, – pridūrė prestižinį apdovanojimą pelnęs autorius.

M. Jamesas, kurį tapti rašytoju įkvėpė tėvas, sakė, kad vieną akimirką jau buvo nusprendęs atsisakyti savo svajonės – jo rankraščiai buvo atmesti net 70 kartų, tačiau galiausiai leidykla sutiko spausdinti.

„Regio atlikėjai buvo pirmieji suvokę, kad mūsų balsas gali būti pilnateisis grožinės literatūros balsas, kad turgaus pardavėjos sūnus gali kalbėti eilėmis“, – sako rašytojas.