Kultūra

2020.04.17 15:02

Atšauktas legendinis Montrė džiazo festivalis: buvo pakviestos tokios žvaigždės kaip Lionelis Richie ar Lenny Kravitzas

BNS2020.04.17 15:02

Legendinis Montrė džiazo festivalis penktadienį paskelbė, kad šiemetinis renginys dėl koronaviruso pandemijos atšaukiamas, ir tai pirmas kartas nuo 1967 metų, kai šou negali įvykti.

„Su dideliu apgailestavimu Montrė džiazo festivalio organizatoriai šiandien privalo pranešti, kad šiemetinis renginys, kuris turėjo vykti 2020 metų liepos 3–18 dienomis, neįvyks“, – sakė organizatoriai.

Programa, į kurią turėjo būti įtraukti Lionelis Richie, Brittany Howard (Britani Havard), Lenny Kravitzas ir „Black Pumas“, „iš dalies bus perkelta į kitų metų festivalį, kuris vyks 2021 metų liepos 2–17 dienomis“.

Šveicarijos vyriausybė ketvirtadienį paskelbė, kad pradės palaipsniui švelninti kai kuriuos dėl koronaviruso įvestus suvaržymus, bet pabrėžė, kad dauguma higienos ir fizinio atstumo priemonių liks galioti.

„Todėl dabar mums neįmanoma galvoti apie Montrė džiazo festivalio masto renginio surengimą liepos mėnesį“, – sakoma pareiškime. Jame nurodoma, kad Šveicarijoje atšaukti ir kiti festivaliai.

„Susirūpinimas visuomenės sveikata, natūralu, yra svarbesnis už visa kita“, – sakė organizatoriai.

Todėl pirmą kartą per festivalio 53 metų istoriją renginys atšaukiamas.

„Iki pačios pabaigos visi mes festivalio komandoje dar tikėjomės pasidalyti šiomis magiškomis akimirkomis su visais, kas, kaip ir mes, negali įsivaizduoti vasaros be Montrė džiazo festivalio“, – sakė organizatoriai.

Idiliškame Šveicarijos miestelyje prie Ženevos ežero vykstantis festivalis per pastarąją pusę amžiaus tapo magnetu didelėms ir dar tik kylančioms žvaigždėms. Nors bėgant metams repertuaras smarkiai išsiplėtė, džiazo festivalio statusas išliko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.