Naujienų srautas

Kultūra2020.04.16 16:56

Projekte „Kultūra į kiemus“ pasirodė solistas Raimondas Baranauskas

koncerto įrašas
LRT.lt 2020.04.16 16:56

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kartu su bendruomenių programa „Fluxus labas“ inicijuoja naują, karantino laikotarpiui skirtą projektą „Kultūra į kiemus“. Tam, kad atneštų kultūrą... tiesiai į mūsų kiemus. Balandžio 16-ąją Linksmakalnio (Kauno raj.) balkonų ložėse įsitaisę žiūrovai klausėsi baritono Raimondo Baranausko pasirodymo.

Klasikinės muzikos mylėtojus viename Linksmakalnio kiemų (ir LRT.lt portale) džiugino Kauno valstybinio muzikinio teatro solisto, baritono R. Baranausko, sukūrusio daugiau nei 20 įvairių vaidmenų operose, operetėse, miuzikluose, pasirodymas.

Koncerto įrašas:

Kultūra į kiemus. Operos solistas Raimondas Baranauskas ne tik dainavo, bet ir dovanojo trispalvę

Kai kurie kiemo gyventojai prisijungė prie LRT akcijos „Keliu vėliavą“, savo balkonuose ir languose iškėlę trispalvę. Bedainuodamas solistas dairėsi į balkonus, rinkosi gražiausią. Šeimininkams po pasirodymo įteikė prizą.

Atsirado klausytojų, nusileidusių į kiemą, kad baritonu pasigrožėtų iš labai arti (per karantino laikotarpiu saugų atstumą). „Be moterų sunku labai...“ – tuo tarpu dainavo R. Baranauskas.

19.30 „Kultūra į kiemus“ projektas kvies klausytis visiems puikiai žinomos atlikėjos ir dainų kūrėjos Jurgos Šeduikytės pasirodymo. Nedidelės trukmės koncertas taip pat bus transliuojamas per LRT.lt.

Jau beveik mėnuo, kai karantinas koreguoja mūsų kasdienius įpročius, tačiau gyvenimas nesustoja: kiekvieno miestiečio ir pakaunės gyventojo namai virto biuru, koncertų sale, restoranu ar sporto klubu.

Stebint pasirodymus tik kompiuterių ar TV ekranuose, prarandame laukimo jaudulį, dalijimąsi emocijomis su šalia esančiuoju ir tiesioginį ryšį su atlikėjais. Todėl „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kartu su bendruomenių programa „Fluxus labas“ inicijuoja naują, karantino laikotarpiui skirtą projektą „Kultūra į kiemus“ tam, kad sugrąžintų šiuos jausmus ir patirtis bei atneštų kultūrą... tiesiai į mūsų kiemus.

„Suplanavome trumpas ir efektingas kultūros „dozes“ gyventojams: kiemuose pasirodymus rengs įvairių meno rūšių profesionalai: teatro, šokio, šiuolaikinio cirko, muzikos. Pastarieji pateiks visą žanrų paletę – nuo bardų ir dainuojamosios poezijos, iki klasikinės, džiazo, pop muzikos. Per kiekvieną pasirodymą žiūrovus kviesime užimti vietas VIP ložėse – savo balkonuose, arba stebėti kultūrinį veiksmą per didžiuosius „ekranus“ – kambarių langus, o pasipuošti taip, tarsi eitumėte į koncertą. Tiems, kurie per langus ar balkoną nemato savo kiemo, raginsime neišeiti iš namų ir nesibūriuoti, tačiau stebėti tiesiogines transliacijas per LRT Mediateką ar „Kaunas 2022“ feisbuko paskyroje – sako „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.

Pasak projekto organizatorių, džiugu, kad šiuo sudėtingu laiku, kai įprastinį kultūros gyvenimą sutrikdė karantinas, jos pulsą palaikyti padeda ir prie projekto jungiasi privatus verslas.

Projektas „Kultūra į namus“ prasidėjo nuo šiuolaikinio šokio pasirodymo: savo šokį gyventojams dovanojo „Auksinių scenos kryžių“ nominantas, šokio trupės „Nuepiko“ narys Marius Pinigis. Tačiau oficialus projekto startas numatomas balandžio 16 d., pratęsto karantino metu.

Pasak projekto organizatorių, planuojami trumpi, maždaug 15–20 min. trukmės pasirodymai vis kitame daugiabučio kieme kelis kartus per savaitę. Projektą numatyta vykdyti tol, kol tęsis karantinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi