Kultūra

2020.04.16 10:02

Legendinis saksofonininkas ir Mileso Daviso kolega Lee Konitzas mirė nuo koronaviruso komplikacijų

LRT.lt2020.04.16 10:02

Garsus džiazo saksofonininkas ir paskutinis išlikęs Mileso Daviso „Birth of the Cool“ sesijų atlikėjas Lee Konitzas trečiadienį, balandžio 15-ąją, mirė nuo koronaviruso komplikacijų. Jam buvo 92 metai.

Gimęs 1927 m. Čikagoje, L. Konitzas iš pradžių mokėsi klarneto, vėliau perėjo prie altinio saksofono – instrumento, kurį įvaldė kaip niekas kitas.

Remiantis oficialia biografija, L. Konitzas buvo vienas paskutinių aktyvių muzikantų, sugrojusių visuose trijuose „Birdland“ klubuose Niujorke.

7-ojo dešimtmečio pradžioje jis buvo nusigręžęs nuo muzikos, tačiau grįžo siekdamas peržengti ribas. Jo įrašai buvo labai įvairūs, pradedant ankstyvu solo albumu, baigiant post-bop, laisvomis improvizacijomis ir novatoriškais duetais.

Tarp daugybės trofėjų, kuriuos gavo už savo talentus – NEA džiazo meistrų apdovanojimas 2009 metais. 2010-aisiais žurnalo „Downbeat“ kritikų apklausoje buvo paskelbtas „Metų alto saksofonininku“, o 2013 metais pelnė Vokietijos džiazo premiją. Andy Hamiltonas parašė L. Konitzo biografiją ir ją publikavo 2007 metais.

L. Konitzo sūnus Joshas Konitzas patvirtino, kad mirties priežastis buvo pneumonija, susijusi su COVID-19.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.