Kultūra

2015.10.12 00:06

Prezidentūroje – žemaičių šneka

Aurelija Malakauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.12 00:06

Prezidentūros rūmų Kolonų salėje šiandien skambėjo žemaičių šneka. Į pažintinę popietę „Aš tou suodną skinsiu“, skirtą Etnografinių regionų metams, vilniečius ir sostinės svečius pakvietė veiklos dvidešimtmetį švenčiantis Vilniaus miesto folkloro ansamblis „Virvytė“. Tai jau antras prezidentūros Atvirų erdvių ciklo renginys, skirtas Etnografinių regionų metams, kuriuos globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tęstinės daugiabalsės žemaičių dainos – vienas iš išskirtinių  „Virvytės“ folkloro ansamblio bruožų. Jomis į trečią dešimtį žengiantis ansamblis Etnografinių regionų metams skirtoje popietėje pristatė Žemaitiją.

2015-uosius Seimas yra paskelbęs Etnografinių regionų metais. Nuo pat metų pradžios įvairiausiose Lietuvos vietose vyksta daugybė kultūrinių, edukacinių renginių-konferencijų , švenčių, konkursų, kūrybinių stovyklų, laboratorijų, kuriose siekiama parodyti kokia įvairiapusė yra Lietuva –  atskleisti etnografinių regionų istorinį savitumą, kultūros tradicijas, papročius, supažindinti su amatais, kulinariniu paveldu.  Prezidentūra į šiuos renginius įsilieja per Atvirų erdvių ciklą, kartą per mėnesį koncertams atverdama Kolonų salę.  

Sekmadienio popietėje „Virvytė“ kvietė susirinkusiuosius ne tik įsiklausyti į senųjų žemaičių dainų skambesį, bet ir suko tradicinių šokių ratus, pristatė  regiono tradicijas.