Naujienų srautas

Kultūra2020.04.10 09:26

Operos ir baleto teatras: dviejų savaičių pinigų grąžinimui nepakaks

Pasak Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, kultūrinius renginius organizuojančios įstaigos pinigus už bilietus turi grąžinti per dvi savaites pasibaigus karantinui. LNOBT generalinio direktoriaus pavaduotojas rinkodarai Audrius Kundrotas LRT.lt komentavo: „Aš nežinau, ar dvi savaitės yra realus terminas.“

LNOBT išplatintame pranešime žiniasklaidai bilietus įsigijusieji raginami išsikeisti juos į kuponus. „Vakar buvo 345 kuponai paruošti jų pageidavusiems žmonėms ir tai yra apie 15 tūkstančių eurų. Apie 20 tūkst. eurų jau yra grąžinta už bilietus. Mėnesio pardavimų suma paprastai būna nuo 250 iki 420 tūkstančių eurų“, – LRT.lt komentavo A. Kundrotas.

„Tai yra lygtis su labai daug nežinomųjų. Neaišku, kada baigsis karantinas ir ar iš karto galės būti pilnai užpildoma salė, ar reikės išlaikyti atstumus tarp žiūrovų. Pagaliau, kaip pasikeis jų įpročiai, kiek žmonės galės skirti kultūrai“, – kalbėjo LNOBT generalinio direktoriaus pavaduotojas rinkodarai.

Išplatintame pranešime žiniasklaidai LNOBT pranešė, kad nepageidaujantiems turimų bilietų į kuponus keisti žiūrovams pinigus įsipareigoja grąžinti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Ši informacija iš pirmo žvilgsnio neatitiko Mindaugo Kvietkausko tikinimo, kad dabartinė tvarka leidžia pinigus už bilietus grąžinti per dvi savaites pasibaigus karantinui.

„Mes vadovaujamės Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos informacija ir ten nurodyta, kad reikia grąžinti per dvi savaites po karantino pabaigos. – sakė Kultūros ministerijos Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyriaus vadovė Jana Mikulevič. – Tačiau Vyriausybė šiuo metu ieško sprendimų dėl bilietų grąžinimo klausimo. Negaliu už juos komentuoti, bet LNOBT, sakydami, kad iki rugsėjo 30 dienos grąžins, dabartinei tvarkai neprieštarauja, apsidrausdami jie nusistatė optimalų terminą.“

„Jei pasibaigtų anksčiau karantinas, tuomet anksčiau atgautų žiūrovai pinigus. Išeina didžiulis kiekis bilietų, už kuriuos reiktų grąžinti pinigus. Vieni jų pirkti internetu, kiti – kasose, dalis – dovanų kuponais, bilietai pirkti visokiomis formomis. Taigi sugrąžinti pinigus už juos jau vien techniškai sunku, o dar ir reikia turėti tas sumas“, – LRT.lt kalbėjo A. Kundrotas.

„Dvi savaitės – per tiek labai fiziškai sudėtinga sugrąžinti. Gal nebus galimybių nei finansinių, nei žmogiškųjų išteklių tam. Žinoma, dėtumėme visas pastangas, bet kol kas negaliu nieko pažadėti. Visi galvoja, kad karantinas greitai nepasibaigs, tad pasirinkta labiau realistiška data – rugsėjo pabaiga. Stengiamės elgtis sąžiningai. Tokio precedento nėra buvę, manau, kad bus koreguojama, nes aš nežinau, ar dvi savaitės realios“, – teigė LNOBT generalinio direktoriaus pavaduotojas rinkodarai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi