Naujienų srautas

Kultūra2020.04.09 14:59

Kvietkauskas: Kaunas ir Jurbarkas atsisakė kultūros darbuotojų prastovų

Ignas Jačauskas, BNS 2020.04.09 14:59

Kauno miesto savivaldybė po kritikos atšaukė sprendimus dėl prastovų kultūros darbuotojams ir iš naujo vertins jų galimybes dirbti nuotoliniu būdu, sako kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Seimo Kultūros komiteto posėdyje ketvirtadienį jis pabrėžė, kad po ministerijos perspėjimo tokius pat sprendimus atšaukė ir kitos savivaldybės, pavyzdžiui, Jurbarko rajono.

„Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius savo įsakymą pataisė, šiandien jau turime atgarsius iš Kauno kultūros įstaigų, kad įsakymas pataisytas ir tie darbuotojai, kurie buvo išleisti į prastovas, jie grąžinami ir iš naujo bus vertinamos jų galimybės dirbti nuotoliniu būdu“, – teigė M. Kvietkauskas.

Anot jo, savivaldybės įspėtos apie Vyriausybės patvirtintą nuostatą, kad prastovos gali būti taikomos tik išnaudojus visas kitas galimybes, t.y. siūlant nuotolinį ar kitą darbą, ir tik darbuotojui su pasiūlymais nesutikus.

Anot M. Kvietkausko, į raginimus atsisakyti prastovų taip pat sureagavo Jurbarko valdžia.

„Šiuo metu tokių probleminių atvejų, kad savivaldybės nereaguotų, aš nežinau. Bet jei būtų tokia informacija, mes į tai reaguotumėme ir toliau“, – pabrėžė M. Kvietkauskas.

Kaip skelbta, kovo pabaigoje Kauno savivaldybės administracijos direktorius pasirašė du įsakymus, kuriais nuspręsta balandį stabdyti neformaliojo švietimo įstaigų bei kultūros ir sporto įstaigų veiklą, o darbuotojams skelbti prastovas arba siūlyti rinktis atostogas.

Savivaldybė tvirtino, kad šis nepopuliarus ir kultūros bendruomenės sukritikuotas sprendimas buvo būtinas siekiant išsaugoti darbo vietas. Kultūros bendruomenė kreipėsi į Vyriausybę ir Seimą ir ragino įsikišti į situaciją.

Šalyje kovo viduryje įvestas karantinas šiuo metu pratęstas iki balandžio 27 dienos, jo metu neveikia švietimo, ugdymo, kultūros, sporto, laisvalaikio įstaigos, barai ir kavinės, išskyrus maistą išsinešimui, draudžiami renginiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi