Kultūra

2015.10.09 01:35

Pristatytas naujas Š. Barto filmas

Ieva Balsiūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.09 01:35

Ketvirtadienį Lietuvoje įvyko režisieriaus Šarūno Barto filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ premjera.

„Ramybė mūsų sapnuose“ – naujausias režisieriaus Šarūno Barto filmas, išsiskiriantis asmeniškumu bei realaus gyvenimo pojūčiu. Filmo veiksmas vyksta netoli Vilniaus esančioje sodyboje. Vaizduojamas nuo kasdienės rutinos pavargęs vyras, jo mylimoji, bandanti išgelbėti byrančius santykius, bei duktė, po mamos mirties ieškanti tėviško peties ir supratimo. Visas scenas jungia egzistencines bei universalias temas nagrinėjantys dialogai, paliekantys laiko apmąstymams.

„Buvo galvojama kalbėti apie tai, kas yra žmogui svarbiausia tuo metu. Kaip jis gali tą bandyti pasakyti savo skausmingiausius dalykus. Žinoma, tai yra bendražmogiška“, – pasakojo režisierius Šarūnas Bartas.

„Bendravimas tarp socialinių sluoksnių, bendravimas tarp to paties sluoksnio šeimos narių, apskritai – bendravimas. Kas yra bendravimas, koks jis yra, kaip mes save priimame, ar mes šnekame jautriomis temomis garsiai“, – teigė smuikininkė, filmo aktorė Lora Kmieliauskaitė.

Filme vaidina ne tik pats režisierius, bet ir artimiausios jo gyvenimo moterys – duktė Ina Marija Bartaitė bei gyvenimo draugė, smuikininkė Lora Kmieliauskaitė.

„Neturiu su kuo palyginti, bet, manau, kad vis tiek mano tėvas manim labai pasirūpino, nes jis mane pažįsta kaip žmogų. Galbūt dėl to ir pats darbas buvo su mažiau žodžių“, – atviravo filmo aktorė Ina Marija Bartaitė.

Filme gausu scenų, vaizduojančių skirtingų socialinių sluoksnių žmones, jų bendravimą. Vieno jų, vagiliaujančio paauglio personažą įkūnijo Edvinas Goldšteinas, kuriam šis vaidmuo – jo debiutas kine.

Filmas „Ramybė mūsų sapnuose“ jau pristatytas Brazilijos, Prancūzijos, Lenkijos, Gruzijos bei Izraelio publikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.