Kultūra

2015.10.11 15:02

G. Dauguvietytė palydėta į paskutinę kelionę

LRT.lt, 15min.lt, DELFI.lt2015.10.11 15:02

Ketvirtadienį, eidama 89-uosius metus, mirė iškili Lietuvos aktorė, režisierė, scenarijų autorė Galina Dauguvietytė. Jos laidotuvės vyko sekmadienį, spalio 11 d., Biržų rajone, Dauguviečiuose. Vidurdienį nuo Biržų kultūros centro pajudėjo autobusas, kuriuo norintys tarti paskutinį „sudie“ galėjo nukeliauti iki vienkiemio. Aktorės senelių ir tėvų sodyboje, esančioje apie 23 kilometrus nuo Biržų, buvo palaidota jos urna su pelenais.

Urna su palaikais liko ten, kur ji pati norėjo – gimtinėje, prie Nemunėlio. „Iš ten atėjau, ten ir sugrįšiu”, – yra sakiusi režisierė apie jai brangius tėvų ir senelių namus.

Į paskutinę kelionę G. Dauguvietytę išlydi jos talento gerbėjai, bendražygiai, artimieji, kuriems prieš mirtį režisierė prisakė – kad nebūtų jokių gedėjimų, sėdėjimų prie jos.

Teatro žmonių – Boriso Dauguviečio ir Petronėlės Vosyliūtės – dukra buvo teatro publikos numylėtinė, televizijos veidas ir balsas, senųjų animacinių filmų įgarsintoja, kelis dešimtmečius režisavo televizijos laidas, kūrė pirmųjų populiarių serialų scenarijus. Kitais metais būtumę šventę šios charizmatiškos asmenybės 90-metį.

„Pragyvenau gražų ir laimingą gyvenimą, manau, man jau laikas po truputį ruoštis anapus. Nenoriu būti palaidota. Todėl žinau, kad būsiu kremuota. Kiekvienas iš mūsų turi teisę gyventi taip, kaip nori, kad gyvenimo saulėlydyje nesigailėtų, kad kažko nepadarė”, – yra sakiusi G. Dauguvietytė.

Su ilgamete LRT režisiere G. Dauguvietyte atsisveikinti buvo galima šeštadienį, spalio 10 d. Urna su velionės palaikais  buvo pašarvota Vilniaus mažajame teatre.

Kviečiame ją prisiminti:

Veidai. Pokalbis su režisiere G. Dauguvietyte.

Vakaro autografas. TV režisierė ir aktorė G. Dauguvietytė.

Kultūra. TV režisierė G. Dauguvietytė.

Rytas su ...(G. Dauguvietyte).

Post Scriptum. G. Dauguvietytės kūrybos vakaras.

G. Dauguvietytės režisuotos operos:

TV opera „Kapelmeisteris“ I dalis

TV opera „Kapelmeisteris“ II dalis

Opera „Tarnaitė-ponia“ I dalis

Opera „Tarnaitė-ponia“ II dalis

Režisierės G. Dauguvietytės muzikinis filmas „Skambėk Baltijos daina“

Radijo įrašai su G. Dauguvietyte:

Vaikų radijo teatras: „Tingutė ir darbštutė“ (vienas iš vaidmenų).

LRT aktualijų Studija apie lietuvišką humorą (viena iš dalyvių)

G. Dauguvietytės tėvo Boriso Dauguviečio monologas iš A. Puškino Barono „Šykščiojo riterio” su G. Dauguvietytės prisiminimais iš autobiografinės knygos „Perpetuum mobile”.

Vakaras su knyga – „Perpetum mobile“. Skaito G. Dauguvietytė, I dalis

Vakaras su knyga – „Perpetum mobile“. Skaito G. Dauguvietytė, II dalis

Vakaras su knyga – „Perpetum mobile“. Skaito G. Dauguvietytė, III dalis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.