Kultūra

2020.04.03 17:29

Kvietkauskas kreipėsi į savivaldybių vadovus: prastova – tik išnaudojus visas kitas galimybes

LRT.lt2020.04.03 17:29

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas kreipėsi į savivaldybių vadovus, ragindamas kultūros įstaigų, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina savivaldybė, darbą organizuoti taip, kad kuo mažiau nukentėtų tiek kultūros įstaigų veikla, tiek šią veiklą užtikrinantys kultūros įstaigų darbuotojai, tiek ir Lietuvos gyventojai, kultūros vartotojai, praneša Kultūros ministerija.

Kultūros ministro rašte savivaldybių vadovams pažymima, kad organizuojant savivaldybių kultūros įstaigų darbą privaloma laikytis Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ ir vėlesnių jo pakeitimų nuostatų. Primenama, kad karantino laikotarpiu draudžiamas kultūros, laisvalaikio pramogų įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai.

Atkreipiamas dėmesys, kad Vyriausybės nutarimas imperatyviai nustato valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, biudžetinių įstaigų, o tarp jų, – ir savivaldybių kultūros įstaigų, darbo organizavimo reikalavimus karantino laikotarpiu.

Vyriausybės nutarime nurodoma, kad valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų (darbų) atlikimą. Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

Vyriausybės nutarime taip pat nurodoma, kad valstybės ir savivaldybės biudžetinių įstaigų, nesvarbu, koks jų pavaldumas ir teisinė forma, darbuotojams prastova skelbiama tik išnaudojus visas įmanomas darbo organizavimo formas bei būdus, įskaitant ir kvalifikacijos tobulinimą nuotoliniu būdu, jeigu, Vyriausybei paskelbus ekstremaliąją situaciją ir karantiną, darbdavys negali duoti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo ir nėra galimybės sulygto darbo dirbti nuotoliniu būdu arba darbuotojas nesutinka dirbti kito pasiūlyto darbo.

Kultūros ministras kviečia savivaldybių vadovus, kultūros įstaigų vadovus, priimant svarbius darbo organizavimo ir veiklos sprendimus, atsižvelgti į kultūros srities darbuotojų padėtį, kartu plėtoti humanišką ir socialiai atsakingą dialogą ir tokiu būdu šiuo sudėtingu laikotarpiu pasiekti bendrą tikslą – išlikti sveikiems, o krizinei situacijai pasibaigus – aktyviai ir kūrybiškai tęsti savo veiklas.

Daugiau informacijos: čia.