Kultūra

2015.10.06 09:58

Vilniuje bus eksponuojami S. Dali ir P. Picasso darbai

BNS2015.10.06 09:58

Vilniuje, galerijoje „Arka“, bus eksponuojama per 150 Salvadoro Dali ir Pablo Picasso originalių kūrinių – skulptūros, keramikos, grafikos.

Parodą, kuri bus atidaryta trečiadienį, į Vilnių atvežė kolekcininkas Aleksandras Šadrinas. Ji jau rodyta Maskvoje, Minske, Rygoje ir kt. Europos ir Rusijos miestuose, po Vilniaus ją numatoma pervežti į Pekiną.

Visi kūriniai, pristatomi parodoje, yra A. Šadrino nuosavybė, pranešė organizatoriai.

Visa kolekcija buvo suformuota per pastaruosius 15 metų.

Parodoje bus galima pamatyti ne tik žymiausius S. Dali siužetus – tirpstantį laikrodį, dramblį ant plonų kojų, moterį su dėžėmis visame kūne, žirafą ugnyje, tačiau lankytojai atras ir sparnuotas sraiges, muses su karūnomis ir 17 jūros ežių ant raganosio nugaros.

„Pablo Picasso keramika leis žiūrovui pasinerti į menininko kūrybinių siekių gelmes. Siužetuose ir jų keraminiame išpildyme atsispindi ilgos sąlyčio su pirmykšte dvasia paieškos. Mitiniai faunai, minotaurai, buliai, scenos iš bakchanalijų ir koridos atrado savo vietą ant indų ir ąsočių. Įkvėptas gyvūnų ir paukščių figūrų, Picasso sukūrė ištisą seriją keramikos darbų su ožkos Esmeraldos, kuri gyveno jo namuose, atvaizdais“, – teigia parodos rengėjai.

Vilniaus žiūrovams bus pristatyta 30 keramikos darbų iš buvusios garsios kolekcijos, priklausiusios Ramje šeimai, kurios dirbtuvėse „Madura“ P. Picasso sukūrė visus savo keramikos darbus.

Galerijos salėse bus demonstruojamos filmas–ekskursija, kurioje kolekcijos savininkas pasakos apie savo kolekciją ir kiekvieno kūrinio istoriją atskirai.

Kartu su paroda Vilniuje pirmą kartą bus pristatoma knyga apie S. Dali ir P. Picasso kūrybą, kurioje surinkta vertinga informacija apie genialių Ispanijos menininkų kūrybos ištakas.