Kultūra

2015.10.06 10:09

Spalio 6-oji: J. Budraičiui – 75-eri

LRT.lt2015.10.06 10:09

Juozui Budraičiui, Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktoriui bei diplomatui, spalio 6 dieną sukanka 75 metai. Šio menininko kūrybos gerbėjams LRT mediateka siūlo keletą įrašų.

„Legendos“

Kviečiame susitikti su legendiniu kino ir teatro aktoriumi J. Budraičiu. J. Budraitis kine jau 56 metus. Tramplinu į kino pasaulį aktoriui tapo režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus filmas „Niekas nenorėjo mirti“ ir jame suvaidintas jauniausiojo brolio Lokio vaidmuo. Kine J. Budraitis sukūrė daugybę įsimintinų vaidmenų, jo talentu neabejoju visi didieji lietuvių kino režisieriai, o 1980 m. išbandyti save jau ne kine, bet ir teatre pakvietė režisierius Jonas Vaitkus.

„Kine kaip kine“ – „Sodybų tuštėjimo metas“

Laidos vedėja Aistė Stonytė-Budzinauskienė kalbina Almanto Grikevičiaus filmo „Sodybų tuštėjimo metai“ kūrėjus. Pašnekovai: aktorius Antanas Šurna, aktorius Regimantas Adomaitis, aktorius Juozas Budraitis, aktorė Regina Arbačiauskaitė, kino operatorius Donatas Pečiūra, grimo dailininkė Marija Oržekauskaitė.

Lietuvos kultūros atašė Rusijoje, aktorius Juozas Budraitis

Susitikimas su Lietuvos kultūros atašė Rusijoje, žymiu Lietuvos aktoriumi J. Budraičiu. Žurnalisto Ž. Pekarsko pokalbis su J. Budraičiu Maskvoje apie gyvenimą, darbą ir kūrybą bei aktoriaus posūkį į diplomatinį darbą. Filmų, kuriuose vaidina aktorius, fragmentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.