Naujienų srautas

Kultūra2015.10.05 22:22

Tarptautinis šokio festivalis „Aura“ išskirtinį dėmesį skiria Italijai

Trečiadienį prasidedantis 25-asis Tarptautinis šokio festivalis „Aura“ pristato šiuolaikinį Italijos šokį. Festivalio organizatoriai sako, kad išskirti kurį iš spektaklių – sudėtinga, nes šiuolaikinis šokis labai įvairus ir nenuspėjamas.

Kasmet šiuolaikinio šokio naujienas pristatantis festivalis šįkart išskirtinį dėmesį skiria Italijai – bus parodyti penki skirtingi šios šalies kūrėjų darbai. Pirmąją festivalio dieną du –  Virgilio Sieni trupės ir aktorės Silvios Gribaudi – spektakliai.

„Visi žino Italiją, kaip klasikinio šokio šalį: gerai išvystytas baleto menas ir neoklasika, bet kas tas naujasis  Italijos šokis, aš net pati nežinojau iki šios vasaros, kai buvau nuvykusi į Pizos miestą, į Naujojo Italijos šokio platformą. Tai iš tiesų buvo didžiulė naujiena man, nes pamačiau visai kitokį šokį, konceptualų šokį, įdomų šokį – tai, kas dabar yra „ant bangos“ šiame žanre“, – pasakoja festivalio organizatorė Birutė Letukaitė.

Vienas iš festivalio vakarų bus skirtas Pietų Korėjos šokiui, taip pat programoje – Nyderlandų, Izraelio, Vokietijos šokėjų pasirodymai. 25 metus organizuojamas festivalis žiūrovams dovanoja ir nemokamą spektaklį – Kauno šokio teatro „Aura“ „Padaryk iš manęs jungiklį“.

„Kaunas gali didžiuotis, kad šio žanro pradžia ir buvo Kaune. Kaune buvo pasėta ta sėkla, sovietmečiu buvo auginta, dabar ta nenutrūkstama tąsa jau tęsiasi šitiek metų, todėl Kaunas ir laikomas šiuolaikinio šokio lopšiu“, – tikina B. Letukaitė.

Tarptautinis šokio festivalis „Aura“ prasidės trečiadienį, per penkias dienas Vytauto didžiojo universitete, Lėlių ir Nacionaliniame Kauno dramos teatruose bus parodyta 18 spektaklių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi