Naujienų srautas

Kultūra2020.03.29 21:58

Eidama 71-uosius mirė JAV lietuvių poetė ir žurnalistė Eglė Juodvalkė

LRT.lt 2020.03.29 21:58

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį mirė poetė, žurnalistė, rašytoja Eglė Juodvalkė. Liūdną žinią Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkei Birutei Jonuškaitei pranešė velionės vyras rašytojas Henrikas Skvarčinskis.

Eglė Juodvalkė gimė 1950 metais Čikagoje.

Čia universitete studijavo slavistiką ir teatro meną. „Laivės“ ir „Laisvosios Europos“ radijo darbuotoja.

Poezijos rinkiniuose „Jei tu paliesi mane“ (1972) bei „Pas ką žiedas žydi“ (1983) pratęsė neornamentuotos kalbos generacijos tradicijas, atsisakiusi klasikinės formos, eilėraštį kuria kaip fragmentišką pasakojimą, dažnai teatralizuotą, ritualizuotą.

Anot Dalios Satkauskytės, poetei būdingas bendrumo su savo gentimi jausmas, kuris yra labiau egzistencinis, o ne lokalinis matmuo. Jos poezijoje folkloro motyvai įsipina į pasaulio kultūros kontekstą.

Legendos. Šiandien ir visados. Eglė Juodvalkė lietuvybės niekada nepamiršo: negalėjau būti kuo nors kitu

Pasak literatūros tyrinėtojos, ryškiausia ir savičiausia E. Juodvalkės kūryboje – moteriškumo paradigma, virstanti įdomia moters brendimo ir savivokos istorija.

E. Juodvalkė išleido memuarų knygą „Cukraus kalnas, arba Lietuvės cukrininkės nuotykiai Amerikoje ir kitose egzotiškose šalyse“ (2000). Taip pat išleido poezijos rinkinius „Mnemosinės vėrinys“ (1996) bei „Veidrodis ir tuštuma / The Mirror and the Void“ (2002).

Poezijos pavasaris - 2010. Tai viskas, ką turiu. Poetė E.Juodvalkė

Poetė E. Juodvalkė mirė eidama 71-uosius metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi