Kultūra

2020.03.27 07:13

Tarptautinės teatro dienos proga – 200 apsauginių kaukių teatralams ir muzikantams

BNS2020.03.27 07:13

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras penktadienį minimos Tarptautinės teatro dienos proga sostinės teatralams ir muzikantams padovanos 200 teatro siuvykloje pasiūtų apsauginių kaukių.

„Suprantame, kad šiandien tai – pati vertingiausia, kažkam galbūt gyvybę galinti išsaugoti dovana“, – teatro pranešime teigė jo vadovas Jonas Sakalauskas.

„Dalindami kaukes kolegoms, norime paraginti juos išsaugoti tvirtą dvasią ir kūrybos polėkius, atlaikyti viso pasaulio kultūros įstaigas užgriuvusius sudėtingus išbandymus. Tikime, kad netrukus bus daug naujų spektaklių ir koncertų, o kol kas linkime tiesiog nepalūžti dvasia“, – sakė jis.

Operos ir baleto teatre penktadienį buvo planuojama kartu su Romos operos teatru ruošta operos „Ana Bolena“ premjera, tačiau dėl karantino ji buvo nukelta į rugpjūčio pabaigą.

„Tad vietoj puošnių suknelių teatro siuvykloje ant stalų šiomis dienomis viena ant kitos gula ką tik pasiūtos ir kruopščiai garuojančiu lygintuvu ištiesintos melsvos spalvos medžiaginės, skalbti tinkamos veido kaukės“, – rašoma pranešime.

„Žinoma, jos skirtos anaiptol ne scenai, o žmogaus apsaugai nuo pasaulį įkaitu paėmusio koronaviruso“, – teigiama jame.

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre šiemet turėjo vykti ir „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonija, kuri dėl karantino irgi buvo atidėta.

Sveikatos apsaugos ministerija ragina žmones karantino metu, siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso plitimo, veidus dengti respiratoriais, kaukėmis ir viešose vietose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.