Kultūra

2015.10.03 09:29

Kaune lankytojams duris atveria tarpukario Lietuvos banko pastatas

BNS2015.10.03 09:29

Šeštadienį kauniečiai ir miesto svečiai turi retą galimybę pasižvalgyti po tarpukario Lietuvos architektūros ir kultūros paminklą – Lietuvos banko pastatą Kaune, specialiai pastatytą centrinio banko reikmėms.

Atvirų durų diena yra minimas 93-asis Lietuvos banko gimtadienis.

Pasak centrinio banko vadovo Vito Vasiliausko, renginio lankytojų lauks ekskursijos po istorinį Lietuvos banko pastatą, specialios programos vaikams, o Lietuvos banko tarnautojai papasakos apie Lietuvos banko veiklą.

Lankytojai galės pažvelgti į Lietuvos banko saugyklą – įėjimą į ją saugo tris tonas sveriančios durys. Taip pat bus galima išvysti, kaip atrodo milijono eurų piramidė. Renginio svečiams bus atvertas ir buvusio premjero Augustino Voldemaro darbo kabinetas su aštuonių metrų aukščio kupolu, priėmimų salė su išlikusiais unikaliais baldais, biblioteka su autentiškų sieninių spintų komplektu. Kieme bus galima iš arti pamatyti specialų šarvuotį, skirtą pinigams saugiai pervežti.

Renginio dalyvių taip pat laukia filmų peržiūros, viktorinos su prizais, paroda „Vytis: nuo lietuviško denaro iki euro“.

Reprezentatyvūs Lietuvos banko rūmai pastatyti XX a. trečiojo dešimtmečio pabaigoje K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje. Tai svarbus Lietuvos neoklasicizmo architektūros objektas. Lankytojai pastate laukiami nuo 10 iki 15 val.

Lietuvos centrinis bankas pradėjo veikti 1922 metų spalio 2 dieną.

Po sovietinės okupacijos bankas atkurtas 1990 metų kovo 1 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.