Kultūra

2020.03.25 17:07

Šeiko šokio teatras siūlo jogos pamokas, mankštas, pripažintų spektaklių įrašus ir pagalbą medikams

LRT.lt2020.03.25 17:07

Apribojimas – tai šansas naujam kūrybiškumui, įsitikinęs Šeiko šokio teatras, nors dėl karantino repeticijas, tarptautines gastroles ir repertuarinių spektaklių rodymą turėjo laikinai sustabdyti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Paskelbus karantiną šalyje, teatras perkėlė savo veiklas į internetą ir pakvietė į jogos pamokas suaugusiems, šokio užsiėmimus senjorams, spektaklių transliacijas vaikams ir „gyvus“ susitikimus su kūrėjais. Nuo kovo 16 dienos nemokamai transliuojamas video turinys feisbuke ir „Youtube“ socialiniame tinkle per pirmą savaitę sulaukė daugiau nei 17 000 peržiūrų.

„Suvokdami situacijos sudėtingumą, norime dalintis kūryba ir įkvėpti žmogiškumui. Tikimės, kad projektas padės lengviau laikytis karantino namuose, paskatins palaikyti ryšį, paremti vieniems kitus ir turiningai leisti laiką. Suprantame, kaip sunku nusėdėti namuose, tad vaikams ir suaugusiems atveriame savo spektaklių įrašų biblioteką, ją papildome „gyvais“ susitikimais su kūrėjais. Taip pat rengiame kūrybines užduotis mažiesiems, jogą ir, žinoma, nepamirštame senjorų“, – idėją pristatė teatro meno vadovė Agnija Šeiko.

Kiekvieną antradienį, 18.30 val. šokėjas Evgenij Kalachov veda Hatha jogos užsiėmimą atviru lygiu. Išbandyti kviečiami visi, nepaisant jogos praktikos patirties.

Trečiadieniais, 12 val. prie kompiuterių ekranų pažiūrėti vaikiško spektaklio kviečiaose šeimos. Tiesioginės transliacijos metu spektaklį gyvai pristato jo kūrėjai, papasakodami įdomių detalių iš kūrybinio proceso, repeticijų, gastrolių.

Ketvirtadienio vakaras skirtas suaugusiems. 19.30 val. Teatras pristato geriausius savo spektaklius, nominuotus ar apdovanotus „Auksinio scenos kryžiaus“ ar „Padėkos kaukės“ prizais.

Penktadienio transliacija skirta senjorams. Jiems „Auksinio scenos kryžiaus“ 2017 metų laureatas, šokėjas Niels Claes veda kūrybinę judesio treniruotę. Nors subalansuota senjorams, pamoka patiks visiems, norintiems lengvai pajudėti namuose.

Stebėti transliacijas žiūrovai gali šiose feisbuko paskyrose: Šeiko šokio teatras, Klaipėda gyvai, Atvira Klaipėda, Klaipėda, aš su tavim, Kultūros fabrikas, Kultūros uostas Klaipėda, taip pat „Youtube“ RGB Pictures kanale.

Pradedant šokio mėnesį (balandžio 29 d. Pasaulis minės Tarptautinę šokio dieną), kovo 30 dieną Šeiko šokio teatro feisbuko puslapyje startuos specialus kūrybinis šokėjų video projektas. Tarp namų sienų įsprausti atlikėjai patys režisuoja ir kuria choreografiją, šoka bei filmuoja trumpus šokio filmus. Per dvi savaites viso bus pristatyti aštuoni kūrybiniai projektai.

Likusį laisvą laiką teatro kūrėjų ir administracijos komanda skiria svarbiausiam šiandienos projektui – padeda Klaipėdos universiteto Slaugos katedrai gaminti apsaugines kaukes uostamiesčio medikams ir slaugytojams.