Naujienų srautas

Kultūra2020.03.24 18:29

Jonas Sakalauskas: teatro atlikėjams būtina repetuoti teatre, bet tai pavojinga sveikatai

Kultūros ministerijoje sudaryta darbo grupė svarsto, kaip kūrėjams ir organizacijoms sumažinti neigiamus padarinius, kylančius dėl koronaviruso krizės. Neabejojama, kad užsitęsus karantinui, nuostoliai bus skaičiuojami šimtais tūkstančių. Pasak Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo Jono Sakalausko, pratęsus karantiną dar dviem savaitėms, nuostoliai siektų 420 tūkstančių eurų.

J. Sakalauskas kalbėjo: „Mes esame paskaičiavę ir kiekvieną dieną dar kartą perskaičiuojame mūsų finansinius poreikius ir nuostolius. Šią informaciją esame ganėtinai tiksliai susisteminę. Jei karantinas užsitęstų dar pora savaičių, dėl to mums tektų atšaukti ir ateinančią premjerą „Ana Bolena“. Mūsų nuostoliai vien tik dėl neparduotų ar grąžintų bilietų tuomet sudarytų 420 tūkstančių eurų.“

„Pagal karantino reikalavimus ir atsakingai žiūrint į savo darbuotojus, nėra galimybių kartu repetuoti. Sudėtinga būtų sudaryti tokias sąlygas, kad 60 ar 70 žmonių orkestras išlaikytų reikiamus atstumus, kad būtų patalpos tinkamai ventiliuojamos. Šiuo metu mes leidžiame žmonėms dirbti individualiai, namuose, bet jau šią savaitę, spręsime, kaip mes dirbsime ateinantį mėnesį“, – komentavo J. Sakalauskas.

Pasak Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo, kol kas niekas nėra įleidžiamas į teatrą: „Poreikis yra tikrai begalinis – atlikėjams gyvybiškai svarbu repetuoti būtent teatre, nes ten yra tam tinkamos patalpos. Nemaža dalis baleto atlikėjų dalyvauja videopamokose namuose su mūsų teatro mokytojais.“

LNOBT planuoja padaryti videoekskursiją po sceną, parodyti jos galimybes, parodyti vieną–kitą archyvinį įrašą, bet rodyti spektaklių gyvai galimybių LNOBT neturi dėl karantino apribojimų ir rūpinimosi darbuotojų sveikata.

Parengė Austėja Mikuckytė-Mateikienė

Plačiau – įraše (nuo 04:19):

Žinios. Oficialu: Tokijo olimpinės ir paralimpinės žaidynės nukeltos į 2021 metus
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi