Naujienų srautas

Kultūra2020.03.24 15:16

„Kino pavasario“ filme apie emigrantus vaidinantis Novopolskis: reali istorija dar aštresnė

LRT.lt 2020.03.24 15:16

„Paveiki Valentino Novopolskio vaidyba jaudinančią dramą „Olegas“ pavertė dar tamsesne ir beviltiškesne“, – rašoma garsiame kino žurnale „The Hollywood Reporter“. Filmo premjera įvyko Kanų kino festivalio paralelinėje programoje „Dvi režisierių savaitės“ ir sulaukė užsienio kritikų dėmesio. Lietuvos žiūrovai dramą „Olegas“ pirmą kartą turės galimybę įvertinti kovo 25-ąją, trečiadienį, festivalyje namuose „Kino pavasaris“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dramoje atvirai ir įtraukiančiai pasakojama apie Briuselio priemiestyje mėsininku įsidarbinusį Olegą (V. Novopolskis) – emigrantą iš Latvijos. Vieną dieną po nelaimingo atsitikimo darbe jis yra atleidžiamas ir patenka į kruopščiai suregztas lenko Andžejaus (Dawidas Ogrodnikas) pinkles. Prasideda negailestinga emigranto kova už išlikimą.

Kovo 25-ąją dramą „Olegas“ bus galima pamatyti internetinėje namų kino platformoje „Žmonės Cinema“, naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje, „TV3 Grupės“ turinio platformoje „Go3“ ir kino platformoje „Kinofondas“.

Istorija pagal tikrą įvykį

Pagal tikrą istoriją sukurtas režisieriaus Jurio Kursiečio filmas jau apkeliavo daugiau nei 40 tarptautinių kino festivalių, buvo išrinktas geriausiu 2019 m. Latvijos filmu.

„Olegas – vienas iš daugelio žmonių, kurie, susiklosčius nepalankioms aplinkybėms gimtojoje šalyje, vietoje išsvajoto oraus gyvenimo svetimoje aplinkoje atsiduria anapus žmogiškumo ribos. Jis – žmogus be pilietybės, kuris niekur nesijaučia savas“, – teigia J. Kursietis.

Režisierius prisipažįsta filme norėjęs sujungti dvi svarbias temas – iniciaciją į vyrų pasaulį ir šių dienų emigracijos problemas. Pagrindinis filmo veikėjas vengia akistatos su sunkumais, bet atsidūręs svetimoje šalyje privalo prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą.

Filmo kūrėjai istoriją surado viename iš Latvijos spaudos leidinių. Pasak pagrindinį vaidmenį sukūrusio V. Novopolskio, realiame gyvenime istorija buvo dar aštresnė negu vaizduojama filme.

„Sunku patikėti, kokiomis sąlygomis emigracijoje gyveno Olegas ir ką jam teko iškęsti. Jau po filmavimų režisierius persiuntė vieną straipsnį, kuriame pasakojama apie Londone veikiančią gaują, kuri apgavo 200 tokių olegų. Tai tik įrodo, kad ši problema yra visai šalia mūsų“, – sako personažą įtaigiai įkūnijęs V. Novopolskis.

Vaidina lenkų žvaigždė D. Ogrodnikas

Kino apžvalgininkai išskiria net keletą filmo kertinių bruožų. „Valentinas Novopolskis vaidina intensyviai ir ironiškai“, – rašo „Variety“. „Scenarijus – ypatinga filmo stiprybė“, – atkreipia dėmesį kino leidinys „Screen Daily“, o „Euronews“ reziumuoja: „Šis filmas – lyg smūgis į veidą.“

Tarptautinėse recenzijose pabrėžiamas ir meistriškas žinomo operatoriaus Bogumilo Godfrejowo iš Lenkijos, kuris filmui suteikė ypatingą realizmo atmosferą, darbas. B. Godfrejowas 2002 m. buvo nominuotas „Oskarui“ už trumpametražį filmą „Vyriškas reikalas“ (Męska sprawa), o 2003 m. už filmą „Šviesos tolumoje“ (Lichter) Europos kino apdovanojimuose pretendavo tapti geriausiu operatoriumi.

Latvių, lietuvių, belgų ir prancūzų bendros gamybos filme kartu su V. Novopolskiu vaidina ir kylanti Lenkijos kino žvaigždė D. Ogrodnikas, išgarsėjęs po vaidmenų filmuose „Paskutinė šeima“ ir „Tyli naktis“, kurie buvo rodyti festivalyje „Kino pavasaris“.

Filmą „Olegas“ Lietuvos žiūrovai pirmą kartą galės išvysti tik kovo 25-ąją festivalyje namuose „Kino pavasaris“. Planuojama, kad didžiuosius kino ekranus drama pasieks gegužę.

Filmą iš dalies finansavo nacionalinis Latvijos kino centras, Lietuvos kino centras, Centre du Cinéma et de l`Audiovisuel de la Fédération Wallonie-Bruxelles, l`Aide au Cinémas du Monde, Umedia ir Ufund.

Filmo anonsas:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi