Naujienų srautas

Kultūra2020.03.24 14:36

Fotomenininko platforma išgelbėjo neįvykusias parodas: menas kraustosi į feisbuką

Paskelbtas karantinas tapo nemenku iššūkiu kultūros bendruomenei. Tačiau dalis menininkų izoliaciją bando originaliai išnaudoti. Šiaulietis fotomenininkas Vilmantas Dambrauskas sukūręs socialiniame tinkle atvirą grupę „Neatšaukti atidarymai“ čia kviečia prisistatyti aktyvius kūrėjus.

Šalies menininkų kūrybą jau apie savaitę galima pamatyti internete. Šiaulietis fotomenininkas Vilmantas Dambrauskas, šalyje paskelbus karantiną, sukūrė platformą „NeatšauktI atidarymai“. Jis kūrėjus ragina joje pristatyti savo darbus ir nepasiduoti visą pasaulį apėmusiam virusui.

Platformos autorius Vilmantas Dambrauskas tvirtino: „Žmonėms, kurie ruošėsi parodų atidarymui metus ar dvejus, tai yra didžiulis netekimas. Mes esame labai svarbūs vieni kitiems. Mes turime vieni kitiem padėti. Jeigu tos grupės atsiradimas padės meno žmonėms, meno bendrijai – aš tuo labai džiaugsiuosi.“

Socialiniame tinkle sukurtoje grupėje „Neatšaukti atidarymai“ patys pirmieji savo darbais pradėjo dalytis šiauliečiai. Jie sako meno mylėtojams suteikiantys unikalią galimybę pamatyti ne tik naujausius, bet ir galbūt niekada neeksponuotus savo darbus, apsilankyti virtualiose dirbtuvėse.

Keramikė Irena Šliuželienė kalbėjo: „Ruošiu sėklas, kurios, išbuvusios tam tikrą karantiną krosnyje, bus pasėtos ir tikiuosi, kad išdygs ypatingi dalykai: tikėjimas, viltis ir meilė.“

„1990 gegužės 9 d. pavyko užfiksuot paskutinį armijos paradą Šiauliuose. Šiemet sukanka lygiai 30 metų. Siūlyčiau prisiminti tą gražų, svarbų įvykį“, – teigė aktorius Juozas Bindokas.

Skulptorius Kazys Bimba komentavo: „Tai yra puiki proga pasirodyti labai plačiai auditorijai. Linkiu visiems, esantiems namuose, mėgautis savo ir savo draugų meno kūriniais.“

„Ekslibrisas – tai mano identifikavimo ženklas, mano žaidimų erdvė, atradimai, nauji kūrybos horizontai“, – sakė grafikė Lolita Braza.

Grafikė Vaida Dambrauskienė taip pat prisijungė prie akcijos: „Kodėl gi ne, ištraukiau savo senus darbus ir dalinuosi su jumis. Smagių peržiūrų ir iki.“

Menininkai neslepia, kad prisitaikyti prie esamos situacijos ir su savo kūryba persikelti į internetinę erdvę nelengva. Atrinkti geriausius darbus, juos nufotografuoti bei nufilmuoti pasisakymus gerokai užtrunka. Tačiau toks kūrybinis procesas sukelia daugybę smagių emocijų.

Prieš savaitę sukurtos platformos „NeatšauktI atidarymai“ autorius V. Dambrauskas sako nesitikėjęs, kad ji taps tokia populiari. Kasdien čia prisistatančių menininkų ratas plečiasi, prie iniciatyvos jau jungiasi ir užsienio kūrėjai. Idėjos sumanytojas norėtų, kad internete savo kūrybą pristatytų ir senjorai, kuriems galerijų durys dažnai būna uždaros.

Parengė Austėja Mikuckytė-Mateikienė

Plačiau – reportaže:

Kultūros diena. Žymiausios pasaulio operos scenos ir spektakliai – neišeinant iš namų
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi