Kultūra

2020.03.24 11:37

Distopinių filmų festivalis rinks lėšas nukentėjusiems nuo koronaviruso

Birutė Rutkauskaitė, LRT KLASIKOS laida „Ryto allegro“, LRT.lt2020.03.24 11:37

Startuoja internetinis trumpametražių filmų festivalis „My darling quarantine“ („Mano mielas karantine“), padėsiantis rinkti lėšas nuo koronaviruso nukentėjusiems asmenims bei institucijoms. Tai – unikali proga pamatyti didžiausių tarptautinių trumpametražių filmų festivalių kūrinius.

Kiekvieną savaitę platformoje „Talking shorts“ bus pristatomi 7 trumpametražiai filmai.


Agentūros „Lithuanian shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė kalbėjo: „Festivalis vyksta tik internete ir minėtoje „Talking shots“ platformoje galima kiekvieną dieną pažiūrėti trumpametražių filmų iš įvairių pasaulio šalių. Tai yra ir senesni, ir nauji trumpametražiai filmai, kuriuos atrinko didžiųjų Kanų, Venecijos, Berlyno, Vienos trumpametražių filmų programų sudarytojai, profesionalai.“

„Be abejo, gaila, kad tokiomis aplinkybėmis festivalis vyksta, bet tai yra unikali proga pažiūrėti filmus iš didžiųjų filmų festivalių programų“, – teigė R. Daugėlaitė-Cegelskienė.

Pašnekovė pasakojo: „Kiekvieną pirmadienį būna paskelbiama nauja savaitės programa – 7 filmų sąrašas, kuriuos galima pasižiūrėti toje platformoje. Tai yra nemokama, tačiau žiūrovai yra raginami aukoti pinigus, galimos skirtingų dydžių sumos.“

Pasak R. Daugėlaitės-Cegelskienės, aukos skiriamos nuo koronaviruso nukentėjusioms kultūros organizacijoms, kurios turėjo atšaukti savo festivalius, perkelti juos į kitas datas ir taip pat tarptautinei medikų organizacijai – „Gydytojai be sienų“, kurie padeda kovoti su pandemijos pasekmėmis.

Taip pat platformoje yra siūloma balsuoti už jums labiausiai patikusį filmą.

Visus filmus sieja distopijos tema. Filmai yra įvairių žanrų – animaciniai, dokumentiniai, vaidybiniai. „Pavyzdžiui, antradienį bus galima pamatyti animacinį filmą lytinio brendimo tema. Trečiadienį bus rodomas graikų režisierės filmas „Geltonoji karštinė“ apie Atėnų miestą, kuriame pasklinda geltonosios dulkės ir miestas virsta palmių mišku. Temos labai skirtingos, bet kiekvienoje istorijoje galima atrasti distopijos elementą“, – komentavo agentūros „Lithuanian shorts“ vadovė.

Pašnekovė įsitikinusi, kad „trumpametražis filmas – tai forma, kuria galima labai greitai reaguoti į pasaulio įvykius. Pastaruoju metu matome daugiau socialinių krizių, tai akivaizdžiai atsispindi ir trumpametražiuose filmuose.“

„Mūsų agentūra rekomendavo šio festivalio organizatoriams keletą lietuviškų filmų, kol kas visa programa nėra patvirtinta. Organizatoriai teigė, kad filmų pasiūlymų turi tiek, kad jų užtektų iki metų pabaigos. Tikimės, kad jie atsirinks kelis lietuviškus filmus. Jei taip nutiks, papildomai informuosime apie tai Lietuvos žiūrovus“, – pasakojo R. Daugėlaitė-Cegelskienė.

Festivalio nuoroda: čia.

Parengė Austėja Mikuckytė-Mateikienė

Plačiau – reportaže:


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.