Naujienų srautas

Kultūra2015.10.01 17:04

Pristatoma unikali Salvadoro Dali ir Pablo Picasso darbų kolekcija

LRT.lt 2015.10.01 17:04

Trečiadienį, 17 val. Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „ARKA“ atidaroma neeilinė paroda – Ispanijos menininkų Salvadoro Dali ir Pablo Picasso darbų ekspozicija, pristatanti daugiau nei 150 originalių skulptūros, keramikos, grafikos darbų.

Parodą į Vilnių atvežė kolekcininkas Aleksandras Šadrinas, po Vilniaus ją numatoma pervežti į Pekiną.

Visa kolekcija buvo suformuota per pastaruosius 15 metų.

Parodoje „ARKOS“ galerijoje bus galima pamatyti ne tik pačius žymiausius Salvadoro Dali siužetus – tirpstantį laikrodį, dramblį ant plonų kojų, moterį su dėžėmis visame kūne, žirafą ugnyje ir kt. Šioje parodoje atrasite ir „kitą“ Dali, kurio skulptūriniai ir grafiniai vaizdai ne mažiau nustebins – sparnuotos sraigės, musės su karūnomis ir 17 jūros ežių ant raganosio nugaros.

Pablo Picasso keramika leis žiūrovui pasinerti į menininko kūrybinių siekių gelmes. Mitiniai faunai, minotaurai, buliai, scenos iš bakchanalijų ir koridos atrado savo vietą ant indų ir ąsočių. Įkvėptas gyvūnų ir paukščių figūrų, Picasso sukūrė ištisą seriją keramikos darbų su ožkos Esmeraldos, kuri gyveno jo namuose, atvaizdais.

Ši paroda yra unikali tuo, kad pirmą kartą Pablo Picasso ir Salvadoro Dali keramika bus parodyta kartu vienoje parodoje.

Galerijos salėse bus demonstruojamos filmas-ekskursija, kurioje kolekcijos savininkas Aleksandras Šadrinas pasakos apie savo kolekciją ir kiekvieno kūrinio istoriją atskirai.

Kartu su paroda, Vilniuje pirmą kartą bus pristatoma knyga apie Salvadoro Dali ir Pablo Picasso kūrybą, kurioje surinkta vertinga informacija apie genialių Ispanijos menininkų kūrybos ištakas. Šioje knygoje pristatomi anksčiau niekur neskelbti sensacingi istoriniai faktai apie Jelenos Djakonovos (Gala) genealogiją, kurios slaviška kilmė padės geriau suprasti sudėtingą ir įvairialypį genialiojo Salvadoro Dali mūzos pasaulį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi