Naujienų srautas

Kultūra2020.03.23 16:38

Oskaro Koršunovo teatras, pirmasis pristatęs spektaklio tiesioginę transliaciją, siūlo virtualų repertuarą

LRT.lt 2020.03.23 16:38

Režisierius Oskaras Koršunovas ir jo OKT/Vilniaus miesto teatras, šiame sezone švenčiantis dvi svarbias sukaktis – režisieriaus kūrybinį 30-metį ir teatro veiklos 20-metį, karantino metu ragina teatro mylėtojus likti namuose ir pristato jiems specialų spektaklių vaizdo peržiūrų ciklą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jame – tiek patys pirmieji O. Koršunovo darbai, tiek vėliau sukurti spektakliai.

OKT/Vilniaus miesto teatras kiekvieną savaitę pristatys po vieną spektaklį, kurį teatro mėgėjai galės pasižiūrėti neišeidami iš namų. Peržiūrų ciklą simboliškai pradės pirmasis O. Koršunovo spektaklis „Ten būti čia“ pagal Daniilo Charmso kūrinius, šiomis dienomis minintis savo 30-metį. Jau po šios premjeros teatro kritikai neatsitiktinai savo recenzijų pavadinimuose kėlė naujo teatro gimimo klausimą: „Oskaro Koršunovo teatras?“

„Ten būti čia“ premjera įvyko praėjus lygiai 11 dienų po kovo 11-osios. Tai buvo viena pirmųjų premjerų nepriklausomoje Lietuvoje ir neabejotinai ryškiausias atsikuriančios Lietuvos teatrinis įvykis, nebesutilpęs vien tik teatre. Frazes iš spektaklio citavo visi ir visur: jaunimas gatvėje, studentai universitetuose ir netgi pats Vytautas Landsbergis.

Derėtų paminėti, jog režisierius O. Koršunovas ir jo teatras apskritai pirmieji pristatė spektaklio tiesioginę transliaciją internetu. Tai įvyko beveik prieš dvidešimt metų, 2001-aisiais. Tiesiogiai buvo transliuojama spektaklio „Parazitai“ pagal Marius von Mayenburgo pjesę premjera.

Tarp pirmųjų šio ciklo virtualių teatro seansų – spektakliai pagal Daniilo Charmso, Aleksandro Vvedenskio, Sophocles, Jevgenijaus Griškoveco, Williamo Shakespeare`o kūrinius. Tai tik pradinis repertuaras, kurį vėliau papildys kiti spektakliai, gimę OKT/Vilniaus miesto teatre per jo dvidešimt veiklos metų.

Nuorodos į spektaklų peržiūras kiekvieną savaitę atsiras OKT/Vilniaus miesto teatro feisbuko paskyroje ir internetiniame puslapyje. Visos peržiūros yra nemokamos.

Spektakliai bus rodomi tokia tvarka:

Kovo 22–29 d. – Daniil Charms „Ten būti čia“ (rež. Oskaras Koršuovas, 1990);

Kovo 30–balandžio 5 d. – Daniil Charms, Aleksandr Vvedenskij „Senė“ (rež. Oskaras Koršunovas, 1992);

Balandžio 6–12 d. – Daniil Charms, Aleksandr Vvedenskij „Senė 2“ (rež. Oskaras Koršunovas, 1994);

Balandžio 13–19 d. – Aleksandr Vvedenskij „Labas Sonia Nauji Metai“ (rež. Oskaras Koršunovas, 1994);

Balandžio 20–26 d. – Sophocles „Oidipas karalius“ (rež. Oskaras Koršunovas, 2002);

Balandžio 27–gegužės 3 d. – Jevgenij Griškovec „Miestas“ (rež. Saulius Mykolaitis, Oskaras Koršunovas, 2005);

Gegužės 4–10 d. – Birutė Mar „Grimo opera“ (rež. Birutė Mar, Oskaras Koršunovas, 2006);

Gegužės 11–17 d. – William Shakespeare „Miranda“ (rež. Oskaras Koršunovas, 2011).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi