Kultūra

2020.03.23 15:46

Modestas Barkauskas: orkestro darbas sutrikdytas, bet norime įkvėpti atsakomybės

žiūrėkite muzikinį linkėjimą
Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2020.03.23 15:46

Pirmadienį Šv. Kristoforo kamerinis orkestras atsiuntė muzikinius linkėjimus iš namų. Tačiau repeticijos vyksta tik individualiai, o „orkestro darbas yra buvimas kartu čia ir dabar“, – LRT.lt teigė Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas.

Pasak M. Barkausko, šiuo metu orkestro nariai repetuoja individualiai pagal darbo grafiką. „Orkestro darbas yra buvimas čia ir dabar. Negalime repetuoti kartu virtualiai jau vien dėl to, kad technologijos iškraipo garsą“, – apgailestavo M. Barkauskas.

Vaizdo įraše skamba J. Haydno divertismento trečioji dalis „Adagio“. „Šiuo kūriniu norėjome suteikti klausytojams ramybės, susitelkimo. Mūsų siunčiama žinutė – susivienykime ir atkreipkime dėmesį į nurodymus, nes matome, jog visuomenei stinga socialinės atsakomybės“, – LRT.lt teigė M. Barkauskas.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras feisbuko paskyroje dalinasi archyviniais koncertų įrašais, nuotraukomis, publikacijomis ir ateities planais.

„Dėl visų – tiek dėl atšauktų, tiek dėl nukeltų – koncertų mums labai sunku. Tai išbalansuoja orkestro veiklą ir darbą“, – tvirtino M. Barkauskas. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras feisbuke kvietė palaikyti jo veiklą ir negrąžinti bilietų. Tačiau, pasak pašnekovo, „neaktyviai, bet žmonės grąžina bilietus. Galbūt grąžins ir likusieji. Kol kas atrodo, kad didelio palaikymo nėra.“

Kaip Vilniaus miesto savivaldybei priklausančio orkestro nuostolius amortizuoti padės savivalda, paaiškėti turėtų šį antradienį – trečiadienį.

Artimiausias Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas „Lietuviškos muzikos dvelksmas“ numatomas balandžio 23 dieną Kotrynos bažnyčioje.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro direktorius Nerijus Masevičius laiške rašo:

„Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras jungdamasis prie atsakingos iniciatyvos #LikNamuose siunčia muzikinę žinutę.

Mes intensyviai dirbame nuotoliniu būdu ir labai tikimės, kad suvaldžius šią sudėtingą situaciją mes vėl visi susitiksime koncertų salėse.

Pilietiškumas ir vienybė – mūsų stipriausi „ginklai“ prieš pandemiją! Būkime stiprūs ir atsakingi!“

Kviečiame paklausyti J. Haydno divertismento trečiosios dalies „Adagio“:

Iš namų dirba ir muzikantai: linkėjimus siunčiantis Šv. Kristoforo orkestras kviečia laikytis karantino
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.