Naujienų srautas

Kultūra2020.03.20 16:42

Meno mugė „ArtVilnius`20“ keičia renginio datą ir sako: „Sveikas, rugpjūti“

LRT.lt 2020.03.20 16:42

Meno mugės „ArtVilnius`20“ organizatoriai dėl tarptautinės COVID-19 viruso grėsmės imasi išankstinių saugumo priemonių. Nuspręsta perkelti šių metų renginio datą iš birželio 4–7 į rugpjūčio 27–30 dienas. Renginys kaip ir kasmet vyks „Litexpo“ parodų ir kongresų centre.

„Labai prašome jūsų ir toliau palaikyti „ArtVilnius`20“ ir būti jo dalimi. Tik visi mes kartu galime būti stiprūs ir nuversti kalnus. Net ir šiuo sunkiausiu metu suraskime naujas formas ir galimybes vienytis. Esame labai jums dėkingi už jūsų svarbų indėlį organizuojant „ArtVilnius“ ir ateityje tikimės jūsų palaikymo!“ – kreipdamasi į „ArtVilnius`20“ lankytojus teigė meno mugės vadovė ir Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė Diana Stomienė.

Didžiausias vizualiųjų menų renginys Rytų Europoje, tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“, šiemet vyks jau 11-tą kartą. Mugėje kasmet dalyvauja apie 60 galerijų, 300 menininkų iš 20 šalių, sulaukiama per 20 tūkst. lankytojų iš Lietuvos ir užsienio.

Dėl nukeltos „ArtVilnius`20“ datos organizatoriai palieka atvirą paraiškų priėmimo procesą. Galerijos ir menininkai, kurie nesiuntė paraiškos, nes jiems netiko birželio mėnesio datos, dar turi laiko apsigalvoti dėl dalyvavimo meno mugėje rugpjūčio pabaigoje. Kartu su mugės data į rugpjūčio pabaigą keliasi ir renginys „Naktis galerijoje“, kuris jau ketvirtą kartą kvies per vieną vakarą aplankyti tiek daug Vilniuje įsikūrusių galerijų ir susitikti su menininkais.

„ArtVilnius`20“ komanda ir toliau atsakingai dirba rengdama būsimą renginio programą, apgalvodama, kad mugės dalyvių pristatomi kūriniai per šiuolaikines medijas būtų pasiekiami ir renginyje negalintiems dalyvauti meno pirkėjams.

Pasak mugės organizatorių, bus stengiamasi vienytis su kitais dėl viruso atkeltais kultūriniais festivaliais ir renginiais. Palaikydami vieni kitus kultūrinių renginių organizatoriai kartu stengsis pritraukti kaip galima daugiau lankytojų.

„ArtVilnius`20“ komanda ypač dėkoja savo partneriams, kurie atsižvelgdami į sudėtingą situaciją, sutiko su datos pakeitimu. Taip pat mugė nevyktų be „ArtVilnius“ globėjos – Vilniaus miesto savivaldybės paramos ir projektą finansuojančios Lietuvos kultūros tarybos indėlio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi