Kultūra

2015.09.30 16:13

Performanse „Smuikininkas yra čia“ – muzikinės improvizacijos

LRT.lt 2015.09.30 16:13

Penktadienį, spalio 2 d., 18 val. galerijoje „Vartai“ vyks Abrahamo Brody performansas „Smuikininkas yra čia“.  

Šiame performanse tiriama galinga energija, susidaranti tarp atlikėjo ir publikos. Svarbiausia užduotis yra padaryti klausytojus aktyviais performanso dalyviais, todėl Abrahamas Brody kviečia lankytojus atsisėsti priešais jį, ne visus iš karto, o po vieną, ir kuria muzikines improvizacijas remdamasis tuo, ką mato jų akyse. Priešais smuikininką sėdintys klausytojai raginami visą laiką žvelgti jam tiesiai į akis, rašoma pranešime spaudai.

Performansas „Smuikininkas yra čia“ priverčia tiek publiką, tiek atlikėją pilnai patirti šią akimirką, ir leidžia klausytojams gerai suvokti savo jausmus čia ir dabar. Kūrinys įvyksta dviem būdais: smuikininkas improvizuoja pagal tai, ką mato klausytojų akyse, o šie yra tiesiogiai veikiami ir keičiami skambančios muzikos. Iš to gimsta nuolat kintantis procesas ir spontaniška, kiekvienu momentu unikali muzikinė kompozicija.

Publikos skleidžiama energija maitina smuikininko muzikinę ekspresiją. Kuo ilgiau klausytojai yra šioje erdvėje ir kuo labiau susitelkia į esamą akimirką, tuo aktyviau gali kontroliuoti dialogą su smuikininku ir su savimi.