Naujienų srautas

Kultūra2015.09.30 13:25

J. Cechanovičiaus kūrybinės veiklos jubiliejaus dovana – koncertai „Meilės valsas“

LRT.lt 2015.09.30 13:25

Spalio 9 d. 18.30 val. Lietuvos rusų dramos teatre, o spalio 15 d. 18 val. Širvintų rajono savivaldybės kultūros centre valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kartu su dirigentu, muzikantu, pedagogu ir kompozitoriumi Jaroslavu Cechanovičiumi rengia ypatingus autorinės kūrybos vakarus „Meilės valsas“.  

Šie koncertai skirti paminėti gražų Maestro kūrybinės veiklos 50-metį, o ir pavadinimas neatsitiktinis, tai viena žinomiausių dainų iš autoriaus kūrybos lobyno.

Programose skambės gražiausi ir populiariausi autoriaus vokaliniai, instrumentiniai kūriniai, atliekami pripažintų Lietuvos atlikėjų ir jaunosios kartos atstovų: Birutės Petrikytės, Juditos Leitaitės (mecosopranas), Eglės Juozapaitenės (sopranas), Martos Lukošiūtės (sopranas), Ievos Juozapaitytės (sopranas), estrados grandų Stasio Povilaičio, Viktoro Malinausko.

Koncertines šokių siuitas papuoš orkestro „Trimitas“ merginų choreografinė grupė. Vakarus ves Sigita Stankevičiūtė kartu su Maestro dalindamasi gražiais prisiminimais apie gyvenimo ir kūrybos įkvėpimo šaltinius.

Muzikas pasižymi ne tik plačia koncertine veikla, bet ir autorine kūryba. Sukūrė daugiau kaip 200 pramoginių ir džiazo kūrinių. Viena iš dainų „Lietuva – dainų šalis“ yra tapusi konkurso „Dainų dainelė“ himnu. J. Cechanovičiaus dainoms eiles kūrė šie poetai: R. Skučaitė, J. Jakštas, J. Liniauskas, D. Teišerskytė, B. Dačiulis, S. Žlibinas ir kt.

Šiais metais kompozitorius pristatė pasaulinę premjerą „Requiem laisvės gynėjams“ lotyniškais ir poetės, žurnalistės, politikės Dalios Teišerskytės tekstais, skirtą Gedulo ir vilties dienai.

Kompozitorius J. Cechanovičius yra pelnęs daug apdovanojimų, bet vienas iš reikšmingiausių – 2009 m. įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi