Kultūra

2020.03.17 21:18

Koronavirusas ir Koršunovas: jokių pajamų, gastroliuoti nevalia, kentės aktoriai ir pagalbiniai

Mindaugas Klusas, LRT.lt2020.03.17 21:18

Koronavirusas niekais pavertė Oskaro Koršunovo teatro (OKT/Vilniaus miesto teatras) artimiausius planus, netolima ateitis taip pat skendi ūkanose. „Prieš skelbiant karantiną kurį laiką žmonės vangiau pirko bilietus. Matyt, jau tada dalis visuomenės vengė susibūrimo vietų“, – LRT.lt sakė OKT/Vilniaus miesto teatro atstovas ryšiams su visuomene Aurimas Minsevičius.

Anot jo, šiuo metu gana keblu suskaičiuoti būsimus nuostolius, galima kalbėti tik apie kovą ir balandį. „Trumpai tariant – tada negausime jokių pajamų“, – sakė A. Minsevičius.

OKT kovą jau atšaukė ar perkėlė 8 spektaklius Vilniuje ir kituose miestuose. Dėl karantino ketinama atšaukti arba nukelti dar 8 balandį. Tikrai neįvyks kitą mėnesį planuota režisieriaus Artiomo Rybakovo premjera „Vapsvos“ pagal Ivano Vyrypajevo pjesę.

Festivaliai Lietuvoje, kuriuose turėjo pasirodyti OKT, masiškai perkeliami į rudenį. „Kuo toliau, tuo labiau abejojame, ar pavyks surengti gegužės pradžioje numatytą spektaklių vitriną užsienio svečiams, ją antrus metai rengiame kartu su Valstybiniu jaunimo teatru“, – teigė pašnekovas.

Daugybė klaustukų ir dėl užsienio gastrolių. Jos planuotos gegužę, liepą, rugpjūtį ir rugsėjį. Teatras nuolat sulaukia žinių apie svarstymus atšaukti ar perkelti festivalius. „Tai būtų dar vienas smūgis, nes mums, nevalstybiniam teatrui, gastrolės užsienyje yra svarbi finansinė injekcija“, – tvirtino OKT/Vilniaus miesto teatro atstovas.

Neabejojama, kad šioje situacijoje ypač nukentės aktoriai ir techninis personalas. „Jie laisvai samdomi, mokama už konkretų suvaidintą spektaklį ar atliktą darbą. Ir visa tai iš lėšų, surinktų už parduotus bilietus. O dabar tų lėšų nebus“, – sakė A. Minsevičius.

OKT vylėsi, kad Vilniaus miesto savivaldybė padengs bent dalį nuostolių, kaip ir kitoms jai pavaldžioms kultūros įstaigoms. „Tikimės, kad merija sumanys tokį mechanizmą“, – vylėsi pašnekovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.